Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 lipca 2024 10:00
PRZECZYTAJ!
Reklama

STRES POD KONTROLĄ

Stres jest nieodłącznym elementem życia. Towarzyszy nam już od kołyski. Może motywować do działania, mobilizować do większego wysiłku, może też okazać się destrukcyjny. Dzieje się tak, gdy trwa zbyt długo, jest zbyt silny. Na szczęście, są techniki, dzięki którym można go choć trochę ujarzmić.
STRES POD KONTROLĄ

Panie z Ośrodka Interwencji Kryzysowej działającego przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie z siedzibą w Łaziskach Górnych wpadły na pomysł, by zorganizować w czasie ferii warsztaty: jedne dla kobiet, drugie dla dzieci, na których będą uczyły się m.in. panować nad stresem. Zajęcia prowadziła psycholog, pani Katarzyna Lasińska - Matyjasik wraz z panią pedagog – Teresą Twardzik. Obie grupy uczyły się radzenia sobie z emocjami, były techniki relaksacji, ćwiczenia oddechowe. Kobiety przeszły ponadto trening uważności, dowiedziały się, jak być obecną tu i teraz.  

Kto w dzisiejszych czasach jest bardziej zestresowany: kobiety, czy dzieci? Trudno powiedzieć. Na pewno inne są czynniki stresogenne. Dyrektor PCPR, Mirella Banaś twierdzi, że dobrym pomysłem było zorganizowanie tych warsztatów, zwłaszcza dla dzieci w okresie feryjnym. – Spędziły tu czas w sposób aktywny i produktywny. Na pewno z prowadzonych w ciekawy sposób zabaw wyciągnęły wnioski i naukę. – Zapotrzebowanie na podobne warsztaty jest duże. Organizatorzy już myślą o kolejnych zajęciach dla pań, tak już bliżej wiosny i Dnia Kobiet. 

LLM


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama