Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 22:09
PRZECZYTAJ!
Reklama

To był dobry czas

19 lutego 2020 roku w Mikołowie powstał nowy klub sportowy. Był to klub dla amatorów cyklistyki pod nazwą Stowarzyszenie Kolarski Mikołów a na jego czele stanął Aleksander Słomka. Ci, którzy swoje kolarskie „ciągotki” zaczęli rozwijać pod skrzydłami Stowarzyszenia, szybko stali się widoczni na wyścigowych trasach wyścigów MTB, przełajowych i szosowych. Szybko przyszły pierwsze sukcesy, a Stowarzyszenie Kolarski Mikołów pokazało się też ze strony organizacyjnej. Cztery lata minęły bardzo szybko, a o tym, jaki był to czas, opowiada Prezes, Aleksander Słomka.
To był dobry czas

- To był naprawdę dobry czas. Nasze Stowarzyszenie powstało w trudnym czasie pandemii, ale pokazaliśmy, że dla chcącego, nie ma nic trudnego. Szybko okrzepliśmy organizacyjnie, zorganizowaliśmy grupy treningowe preferujące szkolenie młodzieży. Ta okazała się zdolna i nie minęło dużo czasu, jak zaczęły przychodzić wyniki. „Kolarski świat” w Polsce zobaczył na mapie Mikołów. Również dla tego, że pokazaliśmy się też z organizowanymi w mieście imprezami kolarskimi.

Po czterech latach działalności, Stowarzyszenie Kolarski Mikołów dorobiło się już sporej gromadki cyklistów. Aktualnie w naszej kadrze znajduje się dwudziestka młodych cyklistów z licencjami: czwórka juniorów młodszych, czwórka młodzików, siódemka żaków oraz piątka dzieci – „wentylów”.

Sezon 2023 zakończyliśmy startem w Mistrzostwach Polski w przełajach w Słubicach, gdzie juniorka młodsza -Kinga Słomka uplasowało się na dziewiątym miejscu.

Największe sukcesy sezonu 2023 to:

Drugie miejsce Kingi Słomki w „generalce” Pucharu Polski na szosie, zwycięstwo w klasyfikacji indywidualnej Śląskiego Związku Kolarskiego, zwycięstwa w wyścigach w Polsce, Niemczech oraz na Słowacji oraz powołanie tej zawodniczki do szerokiej kadry reprezentacji Polski w kategorii juniorek młodszych. W tej samej kategorii szóste miejsce Julii Góralczyk w klasyfikacji indywidualnej Śląskiego Związku Kolarskiego. 

W klasyfikacji indywidualnej młodzików Śląskiego Związku Kolarskiego Dawid Kałuża sklasyfikowany został na 26 miejscu, a Maciej Janasik był 29.

W klasyfikacji indywidualnej Śląskiego Związku Kolarskiego młodziczek Agata Zelmer była piąta, a Dorota Mrowiec – 16.

W rankingu indywidualnym żaków Śląskiego Związku Kolarskiego Jakub Baranowski jest trzeci, Wiktor Siudek – piąty, Karol Kupka - 10, a Mikołaj Opara – 16.

Pieczę szkoleniową nad grupami sprawują trenerzy: Marta Syryjczyk oraz Antoni Łuków 

I jeszcze krótko o planach na sezon 2024. Planujemy starty w wyścigach Pucharu Polski na szosie oraz w wyścigach mniejszych w Polsce i Czechach, organizacja Kryterium Asów 12 maja, nabory nowych zawodników dzieci w wieku 8-14 lat, a także powstanie siedzimy klubu z zapleczem na magazyn (aktualnie jesteśmy na etapie rozmów z miastem Mikołów).-

Niby tylko cztery lata, a ile się wydarzyło…

Tadeusz Piątkowski 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama