Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 25 maja 2024 16:13
PRZECZYTAJ!
Reklama

Przerwa wielkanocna w szkołach. Przed uczniami 6 dni wolnego od nauki

Przed uczniami kolejna w tym roku szkolnym przerwa od nauki. Tym razem powodem jest zbliżająca się Wielkanoc. Przez kilka dni będzie można złapać oddech od nauki.
Przerwa wielkanocna w szkołach. Przed uczniami 6 dni wolnego od nauki

Autor: iStock

W tym roku Wielkanoc wypada wcześniej, bo już w marcu. Pierwszy dzień świąt – tradycyjnie jest to niedziela – wypada 31 marca. 

Drugi dzień świąt wielkanocnych, czyli lany poniedziałek, będziemy obchodzili 1 kwietnia. Przypominamy, że tego dnia mamy również w kalendarzu prima aprilis. Dzięki w ten sposób połączyły się woda z żartem.

Wielkanoc

Przerwa wielkanocna w szkołach w tym roku decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej potrwa 6 dni. Rozpocznie się Wielki Czwartek 28 marca. Wolnym uczniowie będą mogli się cieszyć do wtorku 2 kwietnia.

Część szkół już ogłosiła, że w tych dniach może zorganizować – z myślą o pracujących rodzicach uczniów – zajęcia opiekuńcze. Pod warunkiem, że znajdą się zainteresowani.

Majówka

Zaledwie miesiąc później przed uczniami kolejna dłuższa przerwa od nauki – majówka. Tym razem będą mogli się nimi cieszyć przez 5 dni. Od środy 1 maja (Święto Pracy) do niedzieli 5 maja. 

Przypominamy, że 1 i 3 maja ((Święto Konstytucji 3 maja) to dni ustawowo wolne od pracy. 2 maja natomiast świętujemy Dzień Flagi. 

Czas egzaminów przed końcem roku

Dla klas maturalnych rok szkolny 2023/2024 zakończy się 26 kwietnia. Matury rozpoczną się w tym roku we wtorek 7 maja i potrwają do 25 maja. 

Maturzyści, którzy z przyczyn zdrowotnych lub losowych nie będą mogli zdawać egzaminów w tym terminie, zostaną powtórzone od 3 do 17 czerwca.

Kolejna ważna data w kalendarzu szkolnym – egzamin ósmoklasisty. Ten odbędzie się 14-16 maja.

Rok szkolny 2023/2024 zakończy się 21 czerwca.  

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama