Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 20:18
PRZECZYTAJ!
Reklama

Twarde pięści i otwarte serca

Już tylko dni dzielą nas od VI Charytatywnej Gali Kickboxingu. Przed nami ogromne emocje. Czeka nas kilka walk o pasy mistrzowskie oraz - po raz pierwszy - turniej czteroosobowy. Powalczą też panie. W ringu, w mikołowskiej hali MOSiR, staną do walki utytułowani zawodnicy z Polski, a także Czech, Ukrainy, Turcji, Francji i Austrii. Wszyscy skrzyżują pięści, aby zebrać pieniądze dla Adriana i Darka, chorych chłopców z powiatu mikołowskiego.
Twarde pięści i otwarte serca

Gala odbędzie się 16 marca w hali mikołowskiego MOSiR. W tej edycji będziemy wspierać chłopców: Adriana chorującego na achromatopsję (światłowstręt, oczopląs, całkowitą ślepotę barw) i Darka zmagającemu się, m.in. z rozszczepem obustronnym całkowitym wargi, podniebienia, wyrostka zębodołowego, brakiem jednej nerki, zaćmą i niskorosłością. Gala startuje o godz. 18.00. Czeka nas kilkanaście pojedynków, a o kilku z nich na pewno zrobi się głośno w świecie sportów walki.

Główna walką wieczoru będzie pojedynek o pas amatorskiego Mistrza Polski Muay Thai WBC w kategorii 91+.

Zmierzą się prawdziwi twardziele. Artur Piekutowski znany jest z wielu walk na arenie muay thai oraz na gołe pięści. To bardzo doświadczony fighter, nieustępliwy i nieustraszony. Jego przeciwnikiem będzie Jakub Sajecki, występujący już podczas poprzednich mikołowskich gali. To utytułowany i doświadczony zawodnik, także na międzynarodowych arenach. Na co dzień trenuje pod okiem Frenky Flasha, legendarnego kickboksera i przyjaciela Dariusza Zająca, organizatora gali i prezesa Flash K1 Mikołów. Nie mniej interesująco zapowiada się walka o pas międzynarodowego mistrza Polski WKF PRO-AM w kat. do 71 kg pomiędzy Rakhim Iliskhanov a Bartkiem Płoskonką. 

Emocji dostarczą nam też Ukrainiec Andrii Abramiak, który zmierzy się z Francuzem Sahimem Abdelnasserem. Takie walki nieczęsto zdarzają się na polskich ringach.

Kolejna walka K1 WKF w kategorii do 81 kg to pojedynek polsko-turecki. Dominik Cinal to utytułowany zawodnik, który wielokrotnie walczył na mikołowskich galach i wygrywał. Czy tak będzie tym razem? Wystarczy spojrzeć na Omera Kandiraza aby się zorientować, że Polaka czeka ciężka przeprawa. 

Jak zawsze sporo emocji budzą pojedynki pań. Pamiętacie walkę Małgorzaty Miślińskiej z ubiegłego roku? Wtedy przegrała z topową zawodniczką Muay Thai i K1, Dominiką Filec, ale pokazała się z bardzo dobrej strony. Tym razem Małgosia zmierzy się z Adrianną Płachtą z Rzeszowa, która na niedawnych, ogólnopolskich zawodach w Bieruniu została ogłoszona zawodniczką turnieju. 

Emocjonująco zapowiada się starcie w kategorii Muay Thai WBC do 86 kg. Naprzeciw siebie staną nieustraszony i utytułowany wojownik Miłosz Wolny i nieprzewidywalny Francuz Aurelien Maillard. Trudno też przewidzieć zwycięzcę w pojedynku do 65 kg między Olkiem Czopko z klubu Ronin Tychy, a Igorem Małeckim, wychowankiem Franky Flesha, na co dzień mieszkającym i trenującym w Wiedniu.

Do najciekawszych walk wieczoru z pewnością można zaliczyć też pojedynek w wadze do 84 kg między Sebastianem Szczerkiem a Lukreciusem Changiem, zwanym też czeskim Van Damem. 

Po raz pierwszy w historii gali dojdzie do 4-osobowego turnieju o pas Mistrza Świata w kategorii Pro Am K1 WKF. Zasady są proste. Zmierzą się Gadzhiyez Ulubiy z Patrykiem Magnuckim i Turpal Asukhanov z Rafałem Kosiarskim. Zwycięzcy powalczą o pas. 

Organizatorzy przygotowali atrakcje nie tylko dla miłośników sportów walki. Odbędą się występy muzyczne (zespół Sinners) i pokazy taneczne (szkoła baletowa) oraz pasjonujące licytacje. Zostało już niewiele biletów-cegiełek. Kto chce to niezwykłe widowisko zobaczyć na żywo powinien się pospieszyć (szczegółowe informacje na profilu Flash K1 Mikołów). Kto nie zdąży kupić wejściówki, jak zawsze może obejrzeć galę na Youtube i Facebooku. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
Reklama