Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 22:11
PRZECZYTAJ!
Reklama

Rusza 11. edycja Śląskiego Kalendarza Ekologicznego! Na dobry początek: Dzień Dzikiej Przyrody!

Mieszkańcy powiatu mikołowskiego od ponad dekady poznają świat zwierząt i roślin w Śląskim Ogrodzie Botanicznym na Sośnej Górze w Mikołowie, w ramach Śląskiego Kalendarza Ekologicznego. Odbywa się to dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Rusza 11. edycja Śląskiego Kalendarza Ekologicznego! Na dobry początek: Dzień Dzikiej Przyrody!

Za ten wyjątkowy cykl spotkań z mieszkańcami zespół organizujący i tworzący Śląski Kalendarz Ekologiczny został w ubiegłym roku nagrodzony „Zielony Czek”. Kapituła konkursu WFOŚIGW w Katowicach doceniła wieloletnią, aktywną działalność na rzecz ochrony przyrody i środowiska. 

ŚOB w Mikołowie od 11 lat realizuje Śląski Kalendarz Ekologiczny - cykl tematycznych świąt przyrodniczo-ekologicznych odbywających się przez cały rok w ogrodzie. Wydarzenia, w ramach Kalendarza tworzy zespół trzech pań, którym szefuje Sylwia Prusko, kierownik. Team bardzo się stara, by każde z wydarzeń było ciekawe zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych oraz co najważniejsze nie powtarzało się tematycznie. O dziwo, od lat im się ta sztuka udaje, choć są twarde punkty wydarzeń, niezmienne od lat, m.in. nocne oglądanie deszczu Perseidów. Te wydarzenia edukacyjne gromadzą całe rodziny. To tu na dniach tematycznych najmłodsi, ale nie tylko poznają świat roślin, zwierząt oraz zjawiska naturalne. 

Tegoroczny kalendarz startuje 14 kwietnia o godz. 12, Dniem Dzikiej Przyrody.

- Fascynujące warsztaty, ekscytujące gry terenowe, pasjonujące konkursy, inspirujące spotkania, ciekawe akcje edukacyjne i ogrom innych działań. Będą spotkania z naukowcami, którzy w prosty i przystępny sposób wprowadzą słuchaczy w pasjonujący świat przyrody i otaczającego nas świata - tak tegoroczne wydarzenia w ramach kalendarza reklamują na fb pracownicy ŚOB w Mikołowie.

Tegoroczna edycja Śląskiego Kalendarza Ekologicznego jest realizowana w ramach kampanii na rzecz różnorodności biologicznej „Bioróżnorodność - Fundament Natury” dofinansowanej ze środków Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz w ramach Projektu edukacyjnego w zakresie zachowania bioróżnorodności realizowanym z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią. 

Przed nami sześć niezwykłych wydarzeń na Sośnej Górze, które zwykle dobywają się w niedzielę, startują koło 12 - grą terenową i trwają do wieczora, ale w tym roku dwa z nich odbędą się w sobotę, m.in. Dzień Włóczykija - na które organizatorzy zapraszają 18 maja. 

Czyżby organizatorzy chcieli nas zabrać do wspaniałego świata Muminków i ich doliny? Tego dowiedzą się Ci, którzy sobotnie, majowe popołudnie spędzą w mikołowskim ogrodzie. Choć równie ciekawie zapowiada się Dzień Leniwych Spacerów w lipcu, na który organizatorzy także zapraszają w sobotę.

Póki co warto już 14 kwietnia przyjść do Ogrodu, by poznać niektóre tajemnice dzikiej przyrody - przyroda wiosną potrafi zachwycić. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama