Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 25 maja 2024 15:35
PRZECZYTAJ!
Reklama

W Łaziskach debatowali o handlu ludźmi

W sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Łaziskach Górnych odbyła się debata społeczna pod nazwą "Handel ludźmi". Uczestniczyli w niej mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie oraz funkcjonariusze Straży Granicznej.
W Łaziskach debatowali o handlu ludźmi

Przestępstwo handlu ludźmi, jako współczesna forma niewolnictwa, stanowi jedną z najcięższych zbrodni, godzącą w podstawowe wartości człowieka, jakimi są wolność i godność ludzka. Aby uświadomić i zwiększyć ochronę przed tym procederem, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie zorganizowali debatę społeczną. W spotkaniu uczestniczyli: funkcjonariusze Straży Granicznej z Rudy Śląskiej, przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta Łaziska Górne, Prokuratury Rejonowej w Mikołowie, Powiatowego Urzędu Pracy, Centrum Usług Społecznych w Łaziskach Górnych, Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie, a także grono pedagogiczne i dyrekcją szkół, wychowawcy Domów Dziecka całego powiatu, policjanci oraz mieszkańcy miasta.

Mikołowską jednostkę policji reprezentowali: Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie insp. Krzysztof Czaja, Komendant Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych podinsp. Sebastian Krzysztofik wraz z zastępcą podkom. Mateuszem Serafin, a także Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji asp. Piotr Dębicki. Prowadzącym debatę był mikołowski profilaktyk mł. asp. Sebastian Kapias. Podczas debaty omówione zostały tematy  tj; czym jest handel ludźmi, kto może zostać ofiarą handlu ludźmi, praca i usługi o charakterze przymusowym, child alert oraz uprowadzenie. W trakcie spotkania podkreślono konieczność zaangażowania społeczeństwa w bezpieczeństwo i informowanie Policji o każdej niepokojącej sytuacji, aby funkcjonariusze mogli jak najszybciej dotrzeć do ofiary i podjąć skuteczne działania.

Podczas wspólnej debaty policjanci oraz przedstawiciele Straży Granicznej odpowiadali na pytania zadawane przez słuchaczy, wyjaśniali niezrozumiałe dla nich zagadnienia. Debaty społeczne to forma nawiązania bezpośredniego kontaktu ze społecznością lokalną i próba wypracowania wspólnych rozwiązań oraz zacieśnianie współpracy. Forma debaty stanowi najlepszą okazję do dyskusji oraz zgłaszania wniosków.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama