Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 15 czerwca 2024 08:40
PRZECZYTAJ!
Reklama

Połowiczny sukces

Wszyscy cieszymy się z remontu Drogi Wojewódzkiej 928, ale pomysł całkowitego zamknięcia odcinka między Gostynią, a Kobiórem wzbudził sporo negatywnych emocji. Po licznych protestach firma Budimex poinformowała, że odracza tę decyzję do 24 czerwca.
Połowiczny sukces

Remont DW 928 należał na najbardziej wyczekiwanych inwestycji drogowych w naszym powiecie. Kiedy drogowcy ruszyli do pracy entuzjazm trochę opadł, ponieważ zaczęły się piętrzyć niespodziewane trudności związane z samą realizacją robót. Także w naszej  redakcji rozdzwoniły się telefony od czytelników, którzy zniszczyli sobie samochody na rozkopanych odcinkach. Teraz pojawił się kolejny problem. Spółka Budimex realizująca remont zapowiedziała, że od 9 maja do końca września zamknie odcinek między Gostynią, a Kobiórem. Ten pomysł nie spodobał się mieszkańcom, a także samorządowcom. Na forum Sejmiku Województwa Śląskiego grupa radnych wystosowała apel o rozważane alternatywnego  rozwiązania. Także radni powiatowi na pierwszej sesji tej kadencji przygotowali oświadczenie sprzeciwiające się planowi całkowitemu zamknięciu drogi. Naciski ze strony mieszkańców i samorządowców odniosły skutek, ale połowiczny. 

Spółka Budimex przesłała do urzędów gmin w Wyrach i Kobiórze zawiadomienie o odroczeniu do 24 czerwca zaplanowanego zamknięcia drogi. Ta data nie jest przypadkowa. To koniec roku szkolnego, a mieszkańcy uzasadniali swoje protesty głównie utrudnieniami dojazdu uczniów do szkół. Zamknięcie drogi w czasie  wakacji też ma swoje mankamenty, bo zakłóci dojazd do lokalnych atrakcji turystycznych i miejsc wypoczynkowych, co się odbije na rozwoju lokalnej gospodarki. Zapewne będziemy wracać do tej sprawy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama