Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 lipca 2024 10:57
PRZECZYTAJ!
Reklama

Słuchacze PUTW mają wakacje

W auli I LO im. Karola Miarki w Mikołowie odbyła się uroczystość zakończenia roku akademickiego Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uczelnia działa od 14 lat, a wśród obecnych na sali studentów byli tacy, którzy są z nią związani od samego początku.
Słuchacze PUTW mają  wakacje
Wystep zespołu wokalnego Con Passione.

Uroczystość otworzył starosta Mirosław Duży, władze powiatu reprezentowane były również przez wicestarostę Jarosława Sworzenia, członkinię Zarządu Powiatu Grażynę Nazar oraz skarbnika Danutę Bywalec. Obecne były także władze gmin naszego powiatu, przedstawiciele Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, który sprawuje opiekę nad tą uczelnią, wykładowcy i prowadzący zajęcia oraz przedstawiciele organizacji senioralnych.

Podsumowując miniony rok akademicki Maria Beczała, która pełni funkcję kierownika PUTW wymieniła najważniejsze wydarzenia.

 - Od października do czerwca odbyło się 29 wykładów. Podejmowano tematykę historyczną, zdrowotną, sprawy społeczne, blok geograficzny oraz wykłady ekonomiczne. Prowadziliśmy m.in. zajęcia gimnastyczne z elementami jogi i pilatesu, gimnastykę rehabilitacyjną i na zdrowy kręgosłup, ćwiczenia na basenie, z których w minionym roku skorzystało 132 osoby, lektorat języka angielskiego i kurs komputerowy. 

Były podziękowania dla najaktywniejszych studentów oraz osób wspierających PUTW, zaś na zakończenie wystąpił uczelniany zespół wokalny Con Passione, grupa tańca liniowego Satysfakcja oraz licealiści z Miarki . Zapisy na kolejny rok zorganizowane zostaną od 9 do 11 września od 16.00 w I LO.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama