niedziela, 28 kwietnia 2024 01:36

Wciąż poniżej oczekiwań

Wciąż poniżej oczekiwań grają piłkarskie zespoły powiatu mikołowskiego. Podobnie jak tydzień temu, więcej było powodów do smutku niż do radości. W zasadzie cieszyć mogą się tylko kibice Orła Mokre i Fortuny Wyry, gdyż ich drużyny zdobyły komplety punktów. W pozostałych przypadkach cieszyć się nie ma z czego. No może w Ornontowicach, że w doliczonym czasie udało się „wyszarpać” remis i w Mikołowie z punktu z wyjazdu. U pozostałych – czarna rozpacz!

III liga
Ruch II Chorzów – Polonia Łaziska 3:0 (2:0)
Ruch II Chorzów: Skaba – Szyndrowski, Szal, Stawarczyk, Żmuda, Urbańczyk, Otręba (76 Bobryk), Mularczyk (64 Krakowski), Kwiatkowski (83 Olejniczak), Mazek, Efir (89 Węgrzyn)
Trener: Marek Wleciałowski
Bramki: Mularczyk – 37 min., Mazek – 44 min., Kwiatkowski – 59 min.
Żółte kartki: Efir, Szal, Łoboda
Polonia: Gieracz – Mazur, Rybak (68 Łoboda), Gersok, Suchecki (62 Tyszczak), Rączka, Mazurek, Wawrzyniak, Łęszczak, Majsner, Paszek( 80 Czupryna).
Trener: Sebastian Hendel
Żółta kartka: Tyszczak

Po sobotnim meczu sytuacja Polonii bez zmian. Przedmeczowe statystyki wskazywały na bezwzględną dominację Ruchu na swoim boisku i okazało się, że mówią prawdę. Nie pomogła też zmiana na ławce trenerskiej. Polonia przegrywając 0:3, nie poprawiła swojej sytuacji i teraz do "kreski" oznaczającej bezpieczną strefę, brakuje jej trzy punkty.

Pierwszy kwadrans meczu upłynął na wzajemnym "badaniu sił". Przejrzystsze akcje przeprowadzała Polonia, ale brakowało im przede wszystkim dokładności. W kolejnych dziesięciu minutach wydarzenia boiskowe wyglądały tak samo. Zarówno gospodarze jak i goście co najwyżej wykonywały rzuty wolne lub różne, ale te stałe fragmenty gry niczego nie zmieniały. Nic nie zapowiadało nieszczęścia, gdy w 37 minucie Mazak skutecznie obsłużył podaniem Mularczyka, a ten umieścił piłkę w bramce Polonii. Strata gola zmotywowała gości do solidniejszych ataków, które po raz kolejny nie przyniosły rezultatu, ale rozszczelniły defensywę, co zakończyło się nieszczęściem. W 44 minucie Mazak podwyższył na 2:0 i Polonię czekała "gorąca" przerwa w szatni.

Początek drugiej połowy dla Ruchu, który kilkakrotnie oddawał strzały na bramkę Polonii, ale Gieracz nie miał problemów z wyłapywaniem piłki. Z kolei goście dążyli do strzelenia bramki kontaktowej, tymczasem trzeciego gola dla "niebieskich" uderzeniem z 13 metrów zdobył Kwiatkowski. W tym momencie praktycznie było po meczu. Trenerom pozostały do wykorzystania zmiany, próbkę swoich umiejętności pokazał Gieracz, a wynik pozostał bez zmian.

IV liga
Gwarek Ornontowice - Krupiński Suszec 2:2 (0:2)
Gwarek: Nowak - Tomecki, Niewiadomski, Sikora, Niewiedział, Horny (46 Lewandowski), Boczar, Staszowski, Kasprzyk, Fraś, Zdrzałek.
Trener Damian Galeja.
Bramki dla Gwarka: Fraś, Zdrzałek
„Z piekła do nieba”, choć raczej „do czyśćca”, bo sukces połowiczny, można powiedzieć o meczu Gwarka z Krupińskim. Po pierwszej połowie goście prowadzili 2:0 i wydawało się, że mecz mają „ustawiony”. Gwarkowi porażka z sąsiadem w tabeli się jednak nie uśmiechała i zabrał się do roboty. Pięć minut po wznowieniu gry bramkę kontaktową strzelił Fraś, ale potem jakoś się „zacięło”. Dopiero w doliczonym czasie gry gola na wagę punktu zdobył Zdrzałek.