niedziela, 28 kwietnia 2024 15:21

Szczęśliwa „Pol Arena"

Popularna „Pol Arena" okazała się szczęśliwym stadionem dla reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej, która w meczu pierwsze fazy rozgrywek UEFA Regions" Cup pokonała reprezentację Opolskiego Związku Piłki Nożnej 3:2 i awansowała do kolejnej rundy. W sukcesie Śląska mieli udział zawodnicy związani z Polonią. W składzie znalazł się Krzysztof Suchecki, a dwie bramki strzelił były zawodnik Polonii - Filip Wiśniewski.

W rozgrywkach UEFA Regions’ Cup mogą startować zawodnicy grający w klasach rozgrywkowych od trzeciej ligi w dół. W Polsce reprezentacje okręgów rozpoczynają rywalizację w grupach identycznych jak strefy III ligi. W pierwszej rundzie Pucharu Regionów UEFA, obligatoryjnie trafiły na siebie amatorskie reprezentacje Śląska i Opola.

Ślązacy rozpoczęli odważnie i po kilku śmiałych atakach objęli prowadzenie. W ósmej minucie przed polem karnym opolan wywalczyli rzut wolny, po którym Filip Wiśniewski mocnym strzałem zdobył gola dającego gospodarzom prowadzenie. I zamiast pójść za ciosem, oddali inicjatywę gościom, którzy w 17 minucie wyrównali po rzucie rożnym, strzelcem gola był Rafał Samborski. W tej części meczu wynik nie uległ zmianie, choć stroną przeważającą była reprezentacja Opolszczyzny.

Przez 20 minut drugiej odsłony obie drużyny próbowały coś zmienić, ale ta sztuka szybciej udała się gościom, którzy w 67 minucie po strzale Patryka Pabiniaka objęli prowadzenie. Siedem minut później jeszcze raz pokazał się Filip Wiśniewski. Wykorzystał błąd obrońców oraz bramkarza i wyrównał na 2:2. I kiedy wszyscy szykowali się na dogrywkę, akcję lewą stroną zainicjował Krzysztof Suchecki. Po szybkim rajdzie zacentrował po przekątnej, gdzie znalazł się Paweł Jaroszewski, który wszedł na boisko kilkanaście sekund wcześniej. Bezbłędnie przyjął piłkę, wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem i strzelił gola na zwycięstwo i awans do kolejnej rundy. To było prawdziwe „wejście smoka”

Śląsk - Opole 3:2 (1:1)
Śląsk: Woszczyna - Gruszka, Woldan, Szwarga, Stefaniak, Bartusiak, Żołna (87 Jaroszewski), Urynowicz, Niedbała (66 Suchecki), Bysiec (84 Dankowski), Wiśniewski.
Trener: Jarosław Bryś.
Bramki: Wiśniewski 2 - 8 i 74 min., Jaroszewski - 88 min.
Opole: Weinzettel - Lenartowicz, Brzozowski, Żołnowski, Wójtowicz, Surma, Zięba (63 Dora), Pabiniak (90 Jasina), Czarnecki, Troszko (78 Wicher), Samborski.
Trener: Jan Śnieżek.
Bramki: Samborski - 17 min., Pabiniak - 67 min.