Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 16 maja 2024 20:19
PRZECZYTAJ!
Reklama

Zaproszenie na bezpłatne badania

Szpital Chorób Płuc w Orzeszu zaprasza na bezpłatne badania spirometryczne połączone z konsultacjami lekarskimi od 12 - 17 września, w ramach ogólnopolskiej akcji spirometrycznej "Dni Spirometrii 2016. Take the active option", której głównym organizatorem jest Polska Federacja Stowarzyszeń Chorych na Astmę.
Zaproszenie na bezpłatne badania

Wszystkich zainteresowanych prosimy o wcześniejszy kontakt pod numerem tel. 32 22 13 661-2 wewn. 23  lub zgłoszenie się osobiście w Pracowni Rentgenodiagnostyki Ogólnej (RTG) w celu ustalenia godziny badania.

Celem tegorocznej edycji programu jest zwrócenie uwagi na rolę aktywności fizycznej w leczeniu i zarządzaniu procesem zdrowienia. Całość kampanii edukacyjnej będzie poświęcona tematowi wyboru odpowiedniej formy aktywności fizycznej do stanu swoich płuc. Stan płuc można stwierdzić wykonując badanie spirometryczne.

Co to jest spirometria?

Spirometria to podstawowe badanie pozwalające ocenić pojemność płuc i przepływ powietrza. Polega na wykonaniu przez pacjenta gwałtownego wydechu do urządzenia, które mierzy stan układu oddechowego. Badanie jest nieinwazyjne, całkowicie bezbolesne. Pomaga w rozpoznaniu obturacyjnych schorzeń płuc. Adresowane jest przede wszystkim do osób, które mają chroniczny kaszel, palą tytoń, odczuwają duszność.

Jak się przygotować do badania?
• na godzinę przed badaniem nie należy palić tytoniu
• na 45 min przed badaniem nie należy wykonywać intensywnego wysiłku
• na 2 godziny przed badaniem nie należy spożywać obfitego posiłku
• strój badanego powinien być luźny i nie krępować ruchów.

W przypadku wyniku wskazującego na występowanie schorzenia płuc, pacjent otrzyma informację do swojego lekarza POZ, z prośbą o wdrożenie dalszej diagnostyki w kierunku obturacyjnych chorób płuc: astmy lub  przewlekłej obturacyjnej choroby płuc - POCHP.

Wczesne wykrycie obturacyjnej choroby płuc i właściwe postępowanie lecznicze, daje pacjentom szansę na spowolnienie procesu chorobowego oraz poprawę jakości i długości życia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama