Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 15 czerwca 2024 10:30
PRZECZYTAJ!
Reklama

Rock na bis dla Wiktorka

Ciąg dalszy akcji charytatywnej dla chłopca z Orzesza, chorego na złośliwy nowotwór mózgu.
Rock na bis dla Wiktorka

Pod naszym patronatem w lutym odbył się koncert charytatywny na rzecz Wiktora Maresza, małego mieszkańca Orzesza, walczącego z chorobą nowotworową. W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpiły znane lokalne zespoły: Top Musix, Baba z Chopym, Michalina Starosta i Showman. Na scenie zadebiutowała pochodząca z Zawady Agnieszka Ptak.

Prawie cztery godziny muzyki i zabawy były dobrą okazją do okazania serca dla małego orzeszanina. Widzowie mogli wesprzeć akcję, m.in. poprzez udział w wielu licytacjach. Obrazy, gadżety z podpisami znanych sportowców, płyty, ręcznie malowane kubki, artykuły podarowane przez lokalnych przedsiębiorców i wielu ludzi dobrej woli – wszystkie to można było kupić na rzecz Wiktorka. Dzięki ogromnej hojności uczestników koncertu szybko wypełniały się kolejne puszki na pieniądze. Jednym z najbardziej wzruszających momentów była licytacja bursztynka, specjalnie przywiezionego znad morza, w ramach wyzwania „Challenge dla Wiktorka”. Kamień, wielokrotnie licytowany, okazał się jednym z najdroższych przedmiotów tego wieczoru.

Aukcja trwała także na facebookowej grupie „Licytacje dla Wiktora. Wiktor Maresz z Orzesza”.

Koncert był transmitowany online. Jeśli ktoś nie miał jeszcze okazji obejrzeć, warto sięgnąć po  zapis na facebookowej stronie Miejskiego Ośrodka Kultury  oraz na kanale MOK Orzesze na portalu YouTube. Na tym jednak nie koniec. Wiktor poddawany jest chemioterapii, ale rodzice konsultują możliwość protonoterapii w zagranicznych ośrodkach medycznych. To kosztowna terapia. W tej sytuacji Bartłomiej Marek, dyrektor MOK, postanowił zorganizować drugą edycję koncertu charytatywnego, ale tym razem z mocniejszym brzmieniem. 27 marca o godz. 18:00 wystąpi rockowy zespół 21GARAGE z Żor.

- Zespól powstał końcem roku 2014. Gramy swoje utwory w klimacie rockowym. Kapela opiera się na mocniejszym rytmicznym stylu lat 80 i 90. Muzyka i teksty odzwierciedlają codzienne życie co inspiruje naszą załogę do dalszego działania w klimacie garażowym – można przeczytać na profilu FB zespołu.

Pomóż, posłuchaj dobrej muzyki i weź udział w licytacjach. Udział w koncercie można zgłosić pod numerem telefonu 32 22 13 508. Wejściówkę będzie można odebrać w MOK Orzesze pod warunkiem wpłaty do puszki co najmniej 29 zł.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama