Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 4 czerwca 2023 06:34
Reklama

4 września godz. 17.00 // Scena dla Młodych w Orzeszu

Nowa propozycja Miejskiego Ośrodka Kultury w Orzeszu może zainteresować fanów z naszego powiatu i całego regionu.
4 września  godz. 17.00 // Scena dla Młodych w Orzeszu

Na Śląsku organizowanych jest wiele koncertów rockowych, lecz aby tam wystąpić zespoły muszą mieć doświadczenie sceniczne. Taka praktyka hamuje kariery młodych, ciekawych wykonawców, którzy grają dobrze, ale nie mają możliwości przebicia. Tę lukę chce wypełnić Miejski Ośrodek Kultury w Orzeszu.

- Ruszamy z projektem „Scena dla Młodych”, adresowanym do zespołów muzycznych szukających doświadczenia scenicznego. Planujemy cykl comiesięcznych koncertów. Zapewniamy promocję oraz warunki do profesjonalnego zaprezentowania swojej twórczości - mówi Bartłomiej Marek, dyrektor MOK.

Pierwszy koncert odbędzie się już 4 września, o godz. 17:00. Wystąpi zespół 21 Garage. To żorska kapela rockowa, której utwory opierają się na mocnym, rytmicznym stylu lat 80 i 90.

Marką orzeskich koncertów stanie się nie tylko dobra muzyka ale i akcje charytatywne.

Cały dochód z wrześniowego koncertu (wstęp - minimum 25 zł od osoby) przeznaczony zostanie na leczenie Milenki Krauze, zmagającej się z cukrzycą typu 1. To cudowna i żywiołowa siedmiolatka, z dziecięcą radością i ciekawością świata. Pełna energii i twórczych pomysłów. Ma w sobie niewyobrażalne pokłady wrażliwości i empatii. Jest bardzo dzielna i szybko się uczy, jak codziennie funkcjonować z chorobą. Zebrane środki będą przeznaczone na podstawowe leki, sprzęty, które sprawią że życie dziewczynki nie będzie tak mocno zdeterminowane chorobą.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama