Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 4 czerwca 2023 07:15
Reklama

Działo się…

Miniony tydzień w powiecie mikołowskim obfitował w sporo wydarzeń. W środę zaległość odrobiły dwie drużyny Gwarka Ornontowice. Pierwszy zespół zremisował ze Spójnią Landek 2:2, rezerwy przegrały z Carbo Gliwice 1:5. W czwartek okazało się, że remisowy mecz Polonii Łaziska z Drzewiarzem Jasienica został zweryfikowany jako walkower 3:0 dla Polonii i łaziszczanie wrócili na fotel lidera.
Działo się…

W sobotę rozpoczęła się weekendowa kolejka. W czwartej lidze wysokie wyniki. Polonia wygrała 5:0, Gwarek przegrał 0:4. W lidze okręgowej remis Burzy Borowa Wieś w Knurowie i zwycięstwo AKS-u w Katowicach nad rezerwami GKS-u. W klasie „A” zwycięstwa lidera, Orła Mokre, Kamionki Mikołów, Fortuny Wyry i rezerw Gwarka oraz remis LKS-u Gardawice. W klasie „B” zwycięstwa Niepokornych Orzewsze i rezerw Burzy, druga z rzędu porażka Strażaka Mikołów i wysoka przegrana rezerw Gwrdawic. W klasie „C” remis Tempa Bujaków.

W weekendowych meczach nasze drużyny zdobyły 28 punktów, odnosząc osiem zwycięstw, cztery mecze remisując i trzy przegrywając, strzelając 31 bramek i tracąc 22.

 

IV liga

 • Polonia Łaziska – Błyskawica Drogomyśl 5:0 (2:0)
  Polonia Łaziska: Stambuła – Nowara, Terbalyan, Widuch (67 G. Nowak), Kaszok, Fabisiak (57 O. Nowak), Waśkiewicz, Wróblewski, Staniucha (69 Kopiec), Polczyk (63 Góralczyk), Rutkowski.
  Trener: Piotr Mrozek
  Bramki: Wróblewski 3, Rutkowski, G. Nowak
 • MRKS Czechowice-Dziedzice - Gwarek 4:0 (2:0)
  Gwarek: Ćwik - Zdrzałek, Majeranowski, Ściślak, Rocki, Pilch, Kasprzyk, Kowalik, Gajewski, Miłek, Boczar. Na zmiany weszli: Piecuch, Cieślar, Bul, Kawecki
  Trener: Marcin Wroński

Liga okręgowa

 • Concordia Knurów - Burza Borowa Wieś 1:1
  Bramka dla Burzy: Lein
 • GKS II Katowice - AKS Mikołów 0:1
  Bramka: Wujec

Klasa „A”

Lider katowickiej grupy klasy „A” podejmował sąsiada zza miedzy – Grunwald Ruda Śląska. Gospodarze rozpoczęli z animuszem i już w drugiej minucie strzał Machowicza obronił Gul Gospodarze na gola czekali do 11 minuty, kiedy to Cioch strzałem z 20 metrów, umieścił piłkę w siatce. Pięć minut później bliski szczęścia był Książek, a w 20 minucie gospodarze prowadzili już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Machowicz. W 25 minucie przed szansą na strzelenie kontaktowego gola stanęli goście, ale na posterunku był Cieśliński. W 37 minucie technicznym uderzeniem popisał się Dymowski i było 3:0. Przed przerwą halembianie odpowiedzieli dwoma strzałami, ale oba były niecelne.

Trzy minuty po zmianie stron sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Machowicz, na co goście w 51 minucie odpowiedzieli „trafieniem”. W 67, 61 i 66 minucie okazje do podwyższe3nia prowadzenia miał Skrobek, ale gola zdobył w 69 minucie Cioch, u8stalając wynik meczu.

 • Orzeł Mokre - Grunwald Ruda Śląska 4:1 (3:0)
  Orzeł: Cieśliński – Szary, Świerkot, K. Brontke (71 Kołodziej), Lis (46 Iwański), Dymowski, Mróz (46 Janoszka), Cioch (77 Szołtysek), Skrobek, Książek, Machowicz (83 J. Brontke).
  Trener: Damian Krajanowski
  Bramki: Książek, Machowicz, Dymowski, Cioch
  Grunwald: Gul – Nocoń, Wadas, Szczygieł, Rostek, Jankowski (46 Honda), Ito (26 Kozłowski), Malik (82 Banaś), Różycki (26 Sobstyl), Cebulak, Stawowy
  Trener: Grzegorz Kapica
  Bramka: Cebulak
 • Naprzód Lipiny - Kamionka Mikołów 1:2
  Bramki dla Kamionki: Polak, Dziura
 • LKS Frydek - LKS Woszczyce 2:2
 • LKS Gardawice – LKS Rudołtowice-Ćwiklice 1:1
 • Fortuna Wyry – Znicz Jankowice 5:1
  Bramki dla Fortuny: Kaczmarczyk 3, Oltman, Wieczorek
 • Gwarek II Ornontowice – Naprzód Żernica 2:1
  Bramki dla Gwarka: Metelski 2

Klasa „B”

 • Strażak Mikołów - Naprzód Lipiny II 0:1
 • JUWE II Tychy - Niepokorni Orzesze 1:3
 • LKS Gardawice II – Polonia Międzyrzecze 0:5
 • Burza II Borowa Wieś – Amator Rudziniec 4:2

Klasa „C”

 • Tempo Paniówki II - LKS Bujaków 1:1

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama