piątek, 26 kwietnia 2024 04:44

Mikołowianka medalistką Mistrzostw Polski w Sztafetach

Srebrny medal podczas rozgrywanych w Slupsku Mistrzostw Polski w Sztafetach zdobyła reprezentacja województwa śląskiego: Magdalena SŁOMSKA (z Mikołowa) - Paulina NAWROT - Aleksandra FORNALIK - Julia PRZEWIEŹLIK.

Zawodniczki startowały w sztafecie szwedzkiej: 100-200-300-400 metrów. Uzyskały wynik 2:14.79.

Mikołowianka Magdalena Słomska biegła na pierwszej zmianie. Na co dzień trenuje w klubie MKS MOS Katowice. od dwóch lat jest reprezentantką Kadry Polski, rekordzistką Śląska młodziczek w pięcioboju i czwartą zawodniczką z zeszłego sezonu w Polsce w swojej koronnej konkurencji, biegu na dystansie 400 m przez płotki.

To nie jedyny medal lekkoatletów ze Śląską. Nasze województwo reprezentowały jeszcze dwie sztafety.

Brązowy medal zdobyły  dziewczęta w kat. U16 - Violetta ŁASZEWICZ - Zofia KOZYRA - Wiktoria BISKUP - Zuzanna MOLENDA - 2:17.77.   Także brąz wywalczyła sztafeta męska U 18 - SJakub LIBURA - Sebastian LIBURA - Bartłomiej ADAMCZYK - Dawid DARLIŃSKI - 2:00.36.