Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 15 czerwca 2024 09:38
PRZECZYTAJ!
Reklama

Najlepszy serial 2023 wybrany. Już oglądaliście? TOP 10

Nie saga rodzinna bogatych ludzi. Nie kolejna opowieść ze świata „Gwiezdnych wojen”. Najlepszym serialem 2023 roku został...
Najlepszy serial 2023 wybrany. Już oglądaliście? TOP 10
Sukcesja

Autor: materiały prasowe

Fani seriali nie mieli w tym roku powodów do narzekań. Platformy streamingowe wręcz prześcigały się w wypuszczaniu nowych produkcji. Starały się, żeby kolejne sezony już znanych serii jeszcze bardziej zaskakiwały widzów.

Każdy z nich ma swoje typy, jeżeli chodzi o najlepszy serial 2023. Dla jednych będzie to „Wednesday”, czyli opowieść o koszmarnej uczennicy z rodziny Adamsów. Dla innych – „Loki”, czyli produkcja Marvela, ale daleka od superbohaterskiego stylu komiksów. Jeszcze inni wolą np. „The Continental”, historię ze świata Johna Wicka.

Najlepszy serial 2023

Serialowy rok podsumował właśnie popularny serwis IMDb. Wziął pod uwagę oceny widzów, którzy ci pozostawiali na jego stronie.  

W pierwszej dziesiątce znalazły się „Ahsoka”, czyli opowieść ze świata „Gwiezdnych Wojen”. Tak samo zresztą jak „Mandalorian”. Na liście jest też rodzinna saga „Sukcesja” i ekranizacja mangi „One Piece”. 

Ale to nie te seriale zajęły pierwsze miejsce. Numerem 1 w 2023 roku jest ekranizacja gry komputerowej czyli „The Last of Us”. 

O czym to jest?

„Historia rozgrywa się 20 lat po tym, jak to, co znaliśmy jako współczesna cywilizacja, zostało zniszczone. Joel, zaprawiony w bojach ocalały, zostaje zatrudniony do przemytu z opresyjnej strefy kwarantanny 14-letniej dziewczynki imieniem Ellie. 

To, co zaczyna się jako niewielkie zadanie, wkrótce staje się brutalną, łamiącą serce podróżą po Stanach Zjednoczonych. Wyprawą, w której – żeby przetrwać – mogą polegać wyłącznie na sobie nawzajem” – tak serial opisuje HBO, producent serii, która – już wiadomo – będzie miała drugi sezon.

A o to TOP 10 roku 2023:

  1. The Last of Us (HBO Max)
  2. Ahsoka (Disney+) 
  3. Sukcesja (HBO Max) 
  4. Black Mirror (Netflix) 
  5. The Mandalorian (Disney+) 
  6. One Piece (Netflix) 
  7. Zagłada domu Usherów (Netflix) 
  8. Ted Lasso (Apple TV+) 
  9. The Bear (HBO Max) 
  10. Gen V (Amazon Prime Video)


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama