Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 15 czerwca 2024 10:40
PRZECZYTAJ!
Reklama

Nowy sprzęt dla Centrum Zdrowia

Centrum Zdrowia w Mikołowie  wzbogaciło się o nowy sprzęt, którego zakup był możliwy dzięki wsparciu przekazanemu przez trzy nasze miasta: Mikołów – 1 milion złotych, Łaziska Górne – 400 tys. złotych oraz Orzesze – 300 tys. złotych. Wcześniej  fundusze na zakup sprzętu CZ otrzymało z Ornontowic i Wyr.
Nowy sprzęt dla Centrum Zdrowia

Za przekazane przez mikołowski samorząd środki zakupiona została dla pracowni endoskopowej – szafa endoskopowa, videogastroskop, diatermia endoskopowa. Z kolei blok operacyjny wzbogacił się o aparat do znieczulenia, zestaw laparoskopowy i histeroskop. Poradnia dla Kobiet doposażona została w nowy ultrasonograf oraz aparat do badań urodynamicznych. Dla centralnej sterylizatorni nabyty został nowy sterylizator, a pracownia EMG otrzymała aparat o tej samej nazwie. Oddział wewnętrzny wzbogacił się o system przyzywowy, a poradnia wielospecjalistyczna przy ul. Okrzei pozyskała wirówkę oraz urządzenie do terapii ultradźwiękowej. 

Z pieniędzy z budżetu Łazisk Górnych zakupiono: videokolonoskop oraz videogastroskop, ssak endoskopowy oraz szafę endoskopową. Cały ten sprzęt trafił na wyposażenie pracowni endoskopii. Dla oddziału wewnętrznego Łaziska Górne przekazały pieniądze na głowicę USG, sfinansowały również adaptację pomieszczeń centralnej sterylizatorni. To również z pieniędzy tego samorządu oddział geriatryczny pozyskał myjnie do kaczek i basenów oraz wózek kąpielowy. Ta gmina sfinansowała także nabycie dysku sieciowego NAS dla Szpitala Powiatowego. 

Orzesze wsparło Centrum Zdrowia przekazując fundusze na aparat USG dla Poradni „K”, kupując wózek do transportu endoskopów, wzbogacając blok operacyjny o diatermię, finansując system kontroli dostępu na karty magnetyczne jak i doposażając szpitala w przyłóżkowe urządzenie rehabilitacyjne. 

Wszystkim darczyńcom podziękował wręczając stosowne podziękowania prezes Centrum Zdrowia Mateusz Niewdana, starosta Mirosław Duży, wicestarosta Tadeusz Marszolik, członkini Zarządu Powiatu Grażyna Nazar oraz sekretarz powiatu Łukasz Ryguła.

Źródło: Aktualności Powiatu MikołowskiegoPodziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama