Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 lipca 2024 12:04
PRZECZYTAJ!
Reklama

Powiat pomoże zwalnianym pracownikom Yazaki

W ostatnich dniach to jeden z najważniejszych tematów w regionalnych mediach. Firma Yazaki w Mikołowie zwolni niemal całą załogę.  Na pomoc, na polecenie władz Powiatu Mikołowskiego, ruszył Powiatowy Urząd Pracy, który uruchomił w siedzibie firmy punkt pomocowy dla pracowników. W najbliższym wydaniu „Naszej Gazety” napiszemy dlaczego japoński koncern wycofuje się z Polski.
Powiat pomoże zwalnianym pracownikom Yazaki

Załoga firmy mogła  zapoznać się z ofertami pracy przedstawionymi przez pośredników, wziąć udział w warsztatach m.in. z przygotowania CV prowadzonych przez doradców zawodowych, otrzymać porady w zakresie kształcenia od specjalisty ds. rozwoju zawodowego, jak zarówno uzyskać wszelkie informacje dotyczące rejestracji w urzędzie pracy. Pierwszego dnia z usług punktu PUP skorzystało ok. 50 osób.

Dodatkowo, 26 czerwca Powiatowy Urząd Pracy  zaprasza osoby zagrożone zwolnieniami grupowymi, osoby bezrobotne i poszukujące pracy na Targi Pracy 2024 pod patronatem starosty mikołowskiego Mirosława Dużego. 

Oferty pracy, konsultacje z doradcami zawodowymi, informacje dla przedsiębiorców- tak przedstawia się w skrócie plan tego wydarzenia.

Targi odbędą się w siedzibie PUP w Łaziskach Górnych przy ul. Chopina 8 od  10.00 do 13.00. 

W Mikołowie z ok. 267 zatrudnionych pracowników Yazaki zwolnionych zostanie ok. 230 osób. Są to głównie kobiety. W zakładzie produkuje się (a właściwie: produkowano) wiązki samochodowe. Trwają rozmowy z zakładową Solidarnością ale – jak na razie - strony nie doszły do porozumienia.

Źródło: Aktualności Powiatu Mikołowskiego

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama