Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 lipca 2024 10:51
PRZECZYTAJ!
Reklama

Orzeski zakątek pod chmurami

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Orzeszu Zazdrości mogą się cieszyć ze wspaniałego miejsca do nauki i spędzania czasu. Mowa o ekopracowni „Zakątek pod chmurami”.
Orzeski zakątek pod chmurami

„Zakątek pod chmurami” to pracownia pod gołym niebem, w której znajdują się zadaszone ławostoły, tablice edukacyjne, gry typu światowid, koło i kostki wiedzy, domki dla motyli i pszczół, stacja meteorologiczna, zegar słoneczny, zestaw do analizy powietrza, ławki, kosze do segregacji odpadów oraz kompostownik.

- Przystępując do projektu „Ekopracownia pod chmurką” chcieliśmy stworzyć przestrzeń, w której nasi uczniowie będą mogli prowadzić obserwacje, eksperymenty i inne działania na rzecz przyrody. Zależało nam też, żeby to było miejsce, które dzieci współtworzą i lubią tu przebywać – mówi Agnieszka Malcher, dyrektor SP5. – Ten projekt jest wynikiem zaangażowania wielu osób, którym zależy na przyszłości naszego środowiska i edukacji ekologicznej – dodaje.

Ekopracownia kosztowała 87 500 zł, a dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wyniosło 70 000 zł, natomiast wkład własny Miasta Orzesze - 17 500 zł. 

W otwarciu wzięli udział: przedstawiciele Rady Miejskiej Orzesze, urzędnicy oraz uczniowie i nauczyciele.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
Reklama
Reklama
Reklama