Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 4 czerwca 2023 06:21
Reklama

Sport

Weekendowe resume
Weekendowe resume

W 14 meczach (w tym jednym derbowym) rozegranych w miniony piątek i sobotę, drużyny powiatu mikołowskiego zdobyły 21punktów, wygrywając sześć spotkań, trzy remisując i siedem przegrywając, strzelając 26 bramek i 27 tracąc.

17.04.2023 07:44
Weekendowy „rozkład jazdy” piłkarzy
Weekendowy „rozkład jazdy” piłkarzy

W sobotę do gry wchodzi klasa „B” podokręgu Katowice, więc na murawy wybiegnie komplet drużyn powiatu mikołowskiego. 15 drużyn rozegra 14 spotkań, gdyż jeden mecz, to derby Orzesza klasy „B” podokręgu Tychy. Meczem numer jeden można nazwać konfrontację lidera IV ligi z Unią Turza Śląska, która plasuje się w ścisłej czołówce rozgrywek. W tej samej klasie rozgrywek o komplet punktów będzie chciała powalczyć Polonia Łaziska. Ciekawe, czy w klasie „A” pójdzie za ciosem Orzeł Mokre i po meczu z UKS-em Ruch Chorzów, pozostanie na fotelu lidera?

14.04.2023 08:01
Niegościnna Arena Zabrze
Niegościnna Arena Zabrze

12 kwietnia na Arena Zabrze rozegrano finał Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Zabrze. Skład finału był „stały”, jako że po raz trzeci z rzędu, a czwarty w ciągu ostatnich pięciu lat w finale grały Gwarek Ornontowice i Górnik II Zabrze.

14.04.2023 07:55
Szachowali na Śląsku
Szachowali na Śląsku

Drużyna UKS Pionier Jastrzębie-Zdrój zwyciężyła w tegorocznych rozgrywkach Tauron Ligi Szachowej Drużynowych Mistrzostw Śląska Seniorów. Drugie miejsce zajął Miejski Klub Szachowy w Rybniku, a trzecie KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.

13.04.2023 09:37
Dyngusowa kolejka
Dyngusowa kolejka

Świąteczny „piłkarski weekend” nie był wprawdzie rozgrywany w „lany poniedziałek”, ale dla niektórych drużyn powiatu mikołowskiego można go nazwać dyngusowym. Jeśli „laniem” na boisku można nazwać wynik różnicą trzech i więcej bramek, to nasze drużyny w takimi różnicami zapisały pięć rezultatów końcowych. W dwóch przypadkach sprawiły rywalom „lanie”, w trzech – takie lanie dostały.

11.04.2023 10:05
Weekendowy „rozkład jazdy” piłkarzy
Weekendowy „rozkład jazdy” piłkarzy

Przed kibicami piłkarskimi długi, świąteczny weekend. Rozegrany w niepełnym wymiarze, gdyż wolne od gry mają piłkarze klasy „A” podokręgu Katowice (w tym terminie rozegrany zostanie zaległy mecz Orła Mokre), klas „B” podokręgów Katowice, Tychy i Zabrze oraz klasy „C” podokręgu Zabrze. Pozostałe mecze rozgrywane są od czwartku (grał AKS Mikołów) do soboty.  

06.04.2023 12:30
Nic na siłę
Nic na siłę

Pierwszą rundę rozgrywek czwartej ligi na pozycji lidera kończyła Polonia Łaziska. Zespół, który w poprzednim sezonie utrzymał się rzutem na taśmę, a kilkanaście tygodni później stał się rewelacją tej klasy rozgrywkowej. Za „ojca sukcesu” tej edycji ligi wielu uważa trenera Piotra Mrozka, który w przeszłości wprowadził Polonię do III ligi. Czy historia się powtórzy? Tego nikt nie wie. Nawet sam Piotr Mrozek, z którym rozmawiamy nie tylko na temat awansu, ale także o piłce w Łaziskach Górnych i powiecie mikołowskim.

04.04.2023 07:38
Primaaprilisowy weekend
Primaaprilisowy weekend

Dla niektórych zespołów miniona sobota i niedziela była prawdziwie primaaprilisowym piłkarskim weekendem. Bohaterowie muraw w kilku przypadkach sprawili swoim sympatykom żarty przyporządkowane dniowi rozpoczynającemu kwiecień, uzyskując wyniki, których ci się raczej nie spodziewali. Na pierwszy ogień poszedł lider IV ligi, czyli Polonia Łaziska, która bezbramkowo zremisowała z plasującymi się na dziesiątym miejscu rezerwami Podbeskidzia Bielsko. O podobny dowcip postarała się też Burza Borowa Wieś, która również nie potrafiła pokonać ostatniego w tabeli Nitrona Krupski Młyn.

03.04.2023 08:47
Sto lat złotymi zgłoskami
Sto lat złotymi zgłoskami

Sto lat na sportowej mapie Polski to staż poważny, pozwalający zaliczyć taki klub do senatorskiego grona. Taki jubileusz obchodzi w czerwcu mikołowski AKS. Klub, który nigdy nie zaliczał się do grona potentatów, ale zawsze był ważnym ogniwem w tworzeniu podstawy sportowej piramidy. Nie tylko w najbliższym otoczeniu, ale i regionie. Mało tego, wychował sportowców, którzy reprezentowali barwy narodowe. Dziś, w okresie dla funkcjonowania sportu niełatwym, jubilat nadal sprawuje podstawowe zadanie szerzenia „kultury sportowej” w czterech sekcjach. Ta sztuka nie udała się klubom bogatszym i z większymi tradycjami, które najczęściej pozostały z pojedynczymi sekcjami. I choćby tylko za to, dostojnemu jubilatowi należą się słowa szacunku.

31.03.2023 09:54
Weekendowy „rozkład jazdy” piłkarzy
Weekendowy „rozkład jazdy” piłkarzy

Przerwę zimową ma jeszcze klasa „B” podokręgu Katowice, ale można śmiało powiedzieć, że rozgrywki wiosenne ruszyły na całego. W nadchodzący weekend piłkarze powiatu mikołowskiego rozegrają 13 meczów, w tym derby Orzesza na szczeblu klasy „A”. I to spotkanie powinno się cieszyć największym zainteresowaniem. Ciekawy mecz zapowiada się też w Mikołowie, gdzie AKS podejmuje wicelidera – Spartę Katowice i ma szansę zredukować różnicę z sąsiadem w tabeli do pięciu punktów. A to może otwierać furtkę do walki o awans. O pierwsze punkty w rundzie wiosennej po dwóch przełożonych meczach, powalczy Orzeł Mokre.

31.03.2023 07:36
Co się dzieje z Polonią?
Co się dzieje z Polonią?

Za piłkarzami trzecia seria spotkań rundy wiosennej. Dla jednych była to kolejka udana, dla innych mniej lub wcale. Kibice z zainteresowaniem wyczekiwali na rezultaty lidera i wicelidera czwartej ligi po rundzie jesiennej, czyli Polonii Łaziska i Gwarka Ornontowice. Po sobotnich meczach zaniepokojeni mogą być sympatycy Polonii.

27.03.2023 07:22
Weekendowy „rozkład jazdy” piłkarzy
Weekendowy „rozkład jazdy” piłkarzy

W nadchodzący weekend do rozgrywek włączają się kolejne drużyny klas „B” i „C”, więc mikołowska „piłkarska wiosna” już w pełni. Z 14 przewidzianych w terminarzu meczów drużyn powiatu mikołowskiego, rozegranych zostanie 13, gdyż na 19 kwietnia przełożony został mecz Orła Mokre.

24.03.2023 08:27
Liderzy stracili punkty
Liderzy stracili punkty

Dziesięć meczów rozegrały drużyny powiatu mikołowskiego w drugiej dla Polonii i pierwszej dla pozostałych drużyn kolejce rundy wiosennej. Nie był to zbyt udany start. Lider i wicelider czwartej ligi czyli Polonia i Gwarek straciły po dwa punkty na własnych boiskach, niespodziewanie w lidze okręgowej przegrał AKS Mikołów, a w niższych klasach było „w kratkę”. Nie grał Orzeł Mokre, który przełożył mecz z UKS-em Szopienice na 19 kwietnia.

20.03.2023 08:35
Weekendowy „rozkład jazdy” piłkarzy
Weekendowy „rozkład jazdy” piłkarzy

Oficjalnie „piłkarska wiosna” w powiecie mikołowskim rozpoczęła się tydzień temu, ale po pierwsze została storpedowana przez pogodę, a po drugie – rozegranie żadnego meczu nie było zaplanowane na „naszym” terenie. Stąd też praktyczna inauguracja rundy wiosennej odbędzie się w sobotę i niedzielę. O ile znów nie powróci zima, ale wszystko wskazuje na to, że warunki do gry będą dobre. Zaplanowanych jest 11 spotkań IV ligi, ligi okręgowej, klasy „A” i „B” z udziałem „naszych” drużyn.

17.03.2023 08:09
Storpedowana inauguracja, ale nie Polonia
Storpedowana inauguracja, ale nie Polonia

Na miniony weekend przewidziana była inauguracja rundy wiosennej rozgrywek czwartej ligi oraz klasy „A” podokręgu Zabrze. Pierwszy wiosenny termin gier przypadł trzem drużynom powiatu mikołowskiego. I choć na emocje oprócz kibiców, szykowali się sami piłkarze, to w większości przypadków trzeba było obejść się smakiem.

13.03.2023 13:00
Bez przełomu
Bez przełomu

Siatkarki Polonii Łaziska w ostatnim meczu na własnym parkiecie „postawiły się” wiceliderowi tabeli, zawieszając wysoko poprzeczkę w walce o drugoligowe punkty. Nie ugrały wprawdzie nawet seta, ale zdobywając ponad 20 punktów w każdej partii, wzbudziły apetyt na punkty w meczu z sąsiadem w tabeli - AZS-em AWF Wrocław. Niestety, Nadzieje na „zdobycze” okazały się płonne, gdyż łaziszczanki przegrały we Wrocławiu gładko, stawiając opór tylko w drugim secie.

13.03.2023 12:56
Roman Szczyrba – na skrzydłach Orła
Roman Szczyrba – na skrzydłach Orła

Kontynuujemy prezentację laureatów naszego cyklu Sportowych Osobowości Powiatu Mikołowskiego 2022. O dziecka interesowała  go piłka nożna i od najmłodszych lat związany z tę dyscypliną sportu.

13.03.2023 07:13
Aleksander Słomka – lubi się ścigać
Aleksander Słomka – lubi się ścigać

Kontynuujemy prezentację laureatów naszego plebiscytu Sportowe Osobowości Roku Powiatu Mikołowskiego 2022.  Od dziecka kochał rowery i interesował się kolarstwem. Nic zatem dziwnego, że jako dyscyplinę sportu wybrał kolarstwo. Ścigał się w barwach Polonii Łaziska, Bobrka Karb Bytom oraz Ruchu Chorzów. Jako junior wywalczył mistrzostwo Śląska w wyścigu ze startu wspólnego oraz w jeździe indywidualnej na czas, wygrywał wyścigi jednodniowe, kryteria, stawał na podium w wyścigach ogólnopolskich.

10.03.2023 06:13
Wioleta Nowak – przed Mistrzostwami Świata
Wioleta Nowak – przed Mistrzostwami Świata

Kontynuujemy prezentację laureatów naszego plebiscytu na Sportową Osobowość Roku Powiatu Mikołowskiego 2022. Początkiem przygody z łukiem bloczkowym był „Pierwszy Piknik Łuczniczy” w 2018 roku przy boisku KS Burza Borowa Wieś, na który z ciekawości wybrała się z najmłodszym  synem. Pociecha połknęła bakcyla i po pikniku zażyczyła sobie łuku. Kupiła mu i poszła z dzieckiem na pierwszy trening. Syn trenował, jej się też spodobało, więc również zaczęła strzelać.

08.03.2023 08:55
Tomasz Maturski – karate mistrz
Tomasz Maturski – karate mistrz

Kontynuujemy prezentację laureatów naszego plebiscytu na Sportową Osobowość Powiatu Mikołowskiego 2022. Karate trenuje od czwartej klasy szkoły podstawowej. W dzielnicy, w której mieszkał miał do wyboru dwa rodzaje zajęć: hokej na lodowisku Jantor albo karate. Wybrał to drugie.

07.03.2023 08:33
Paweł Krawczyk – piłkę ręczną ma w genach
Paweł Krawczyk – piłkę ręczną ma w genach

Kontynuujemy prezentację laureatów naszego plebiscytu na Sportową Osobowość Powiatu Mikołowskiego 2022. Piłkę ręczną ma w genach. Mama grała w piłkę ręczną, tato również i był sędzią piłki ręcznej, brat taty też, więc w takiej rodzinie mógł się urodzić tylko potencjalny kandydat na szczypiornistę.

06.03.2023 07:52
Reklama