Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 23 lutego 2024 04:56
PRZECZYTAJ!
Reklama

Sport

Weekendowy rozkład jazdy piłkarzy
Weekendowy rozkład jazdy piłkarzy

Najbliższy piłkarski weekend, to poza jednym wyjątkiem czas „dogrywania” pierwszej rundy i nadrabianie zaległości. Pod warunkiem, że nie sprawdzą się zapowiedzi synoptyków i planów nie pokrzyżuje atak zimy. Dla kilku drużyn, to ważna kolejka.

17.11.2023 11:28
Meta
Meta

Jeszcze nie dla wszystkich, ale dla większości drużyn piłkarskich w naszym powiecie, miniony weekend był ostatnim w rundzie jesiennej. Kilka zespołów musi jeszcze dograć zaplanowane kolejki, lub uzupełnić zaległości w postaci przełożonych meczów. I w ten sposób z ligową piłką w pełni rozstaniemy się dopiero za dwa tygodnie. Chyb, że aura pokrzyżuje szyki i zaległe mecze trzeba będzie przełożyć na terminy wiosenne.

13.11.2023 09:06
Weekendowy rozkład jazdy piłkarzy
Weekendowy rozkład jazdy piłkarzy

Runda jesienna na mecie. Jeszcze nie w stu procentach, bo rozgrywki kończy sześć grup i to też z wyjątkami, gdyż niektóre drużyny będą musiały jeszcze nadrobić zaległości.

10.11.2023 09:57
Ostatnia prosta
Ostatnia prosta

W terminologii lekkoatletycznej, piłkarze wbiegli na ostatnią prostą. Do mety jeszcze od jednej do trzech kolejek plus uzupełnienie zaległości.

06.11.2023 09:31
Weekendowy rozkład jazdy piłkarzy
Weekendowy rozkład jazdy piłkarzy

Runda jesienna rozgrywek w niższych ligach ŚlZPN na ostatniej prostej. Zawodnicy odczuwają już trudy dotychczasowych zmagań, a tu trzeba jeszcze rozegrać trzy, a nawet cztery mecze. I to w wielu przypadkach - ważne. Przed kibicami powiatu mikołowskiego ciekawy weekend z trzynastoma spotkaniami.

03.11.2023 09:42
Po piłkarskim weekendzie
Po piłkarskim weekendzie

Orzeł Mokre przełożył mecz z Unią Kosztowy na 18 listopada i w ten sposób po raz kolejny drużyny powiatu mikołowskiego nie rozegrały pełnej kolejki. Ale i tak był to dobry weekend, gdyż z 13 spotkań, nasze zespoły wygrały sześć, pięć zremisowały i tylko dwukrotnie zaszły z boiska z porażkami. W sumie zdobyły 23 punkty, strzelając 38 goli i 23 tracąc.

30.10.2023 09:49
Weekendowy rozkład jazdy piłkarzy
Weekendowy rozkład jazdy piłkarzy

Runda jesienna rozgrywek w niższych ligach ŚlZPN wkracza w ostatnią fazę. W ostatnich meczach zespoły z niewielkim dorobkiem punktowym, będą go chciały podreperować, z kolei te, które mają dużo punktów, spróbują do stanu posiadania jeszcze coś „dorzucić”. Stąd też nie będzie już  meczów o tzw. „pietruszkę”. „Nasze” drużyny rozegrają 14 spotkań, o ile pogoda znów nie pokrzyżuje szyków.

27.10.2023 09:42
Piękna i silna
Piękna i silna

Reprezentująca Polskę łaziszczanka Róża Wagner, absolwentka Zespołu Szkół Energetycznych i Usługowych w Łaziskach Górnych, została tegoroczną Mistrzynią Świata w strict curl (rodzaj podnoszenia ciężarów), deklasując rywalki sprawnym udźwignięciem za pomocą bicepsów 47,5 kg. Zawody odbyły się w Coventry w Wielkiej Brytanii.

25.10.2023 08:47    1
Deszcz pokrzyżował szyki
Deszcz pokrzyżował szyki

Miało być 13 spotkań ligowych w tym derby Orzesza klasy „A”, a tymczasem drużyny powiatu mikołowskiego rozegrały tylko 10 meczów. Powód – deszcz. O ile w sobotę warunki do gry były doskonałe, to niedzielne opady deszczu rozmiękczyły murawy tak, że nie nadawały się do gry. Stąd też w klasie „A” odwołano trzy mecze: Gwarek II Ornontowice – Naprzód Żernica, LKS Woszczyce – LKS Gardawice i Fortuna Wyry – Znicz Jankowice.

23.10.2023 08:20
Weekendowy rozkład jazdy piłkarzy
Weekendowy rozkład jazdy piłkarzy

W nadchodzący weekend po raz drugi z rzędu 13 razy wybiegną na murawy piłkarze powiatu mikołowskiego.

20.10.2023 09:44
Liderów dwóch
Liderów dwóch

To był dobry weekend. W 13 spotkaniach, w tym jedne derby, „nasze” drużyny zdobyły 28 punktów, odnosząc dziewięć zwycięstw, jeden mecz remisując i cztery przegrywając, przy bilansie bramkowym 28:17. Takiego wyniku jeszcze w tych rozgrywkach nie było.

16.10.2023 09:29
Wyspy Owcze pokonane, Albania dała radę Czechom. Zwrot akcji w walce o finał
Wyspy Owcze pokonane, Albania dała radę Czechom. Zwrot akcji w walce o finał

Polska odzyskała szanse na wyjście z grupy i grę na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej w Niemczech. Nie wszystko jeszcze stracone.

13.10.2023 10:11
Weekendowy rozkład jazdy piłkarzy
Weekendowy rozkład jazdy piłkarzy

13 razy wybiegną na murawy w najbliższy weekend piłkarze powiatu mikołowskiego. A to za sprawą derbów klasy „A” podokręgu Tychy, w których LKS Gardawice zmierzy się z Fortuną Wyry. Mecz po sąsiedzku, więc i emocji nie powinno zabraknąć.

13.10.2023 10:07
Echa piłkarskiego weekendu
Echa piłkarskiego weekendu

Po sobotnich meczach wydawało się, że będzie to rekordowy weekend dla mikołowskich ekip.  W dziewięciu spotkaniach nasze drużyny odniosły pięć zwycięstw, trzy mecze zremisowały i poniosły tylko jedną porażkę. Mecze niedzielne trochę te dobre nastroje schłodziły, gdyż niespodziewane porażki poniosły rezerwy Gwarka Ornontowice oraz Niepokorni Orzesze, ale honor uratowały zwycięstwami Fortuna Wyry i LKS Bujaków. Reasumując, w 13 spotkaniach nasze zespoły zdobyły 24 punkty, wygrywając siedem meczów, trzy remisując i trzy przegrywając, strzelając 31 bramek i 20 tracąc. Generalnie – bardzo dobry weekend.

09.10.2023 12:48
30 lat z gwizdkiem
30 lat z gwizdkiem

Można go spotkać na większości imprez sportowych w powiecie mikołowskim, które zabezpiecza „policyjna drogówka”. Czy są to biegi uliczne, czy wyścigi kolarskie – generalnie rzuca się w oczy szczególnie kibicom piłkarskim, którzy przez 30 lat widywali go również na murawach w roli „rozjemcy”. Czy to w roli arbitra głównego, czy w roli sędziego „asystenta”. Tak było do 10 czerwca tego roku, kiedy sędziowaniem meczu Polonia Łaziska – MRKS Czechowice-Dziedzice, zakończył swoją przygodę „z gwizdkiem”. Ta postać, to zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP Policji w Mikołowie, młodszy aspirant, Adam Jakubczyk, z którym rozmawiamy o jego sędziowskiej pasji.

06.10.2023 14:21
Weekendowy rozkład jazdy piłkarzy
Weekendowy rozkład jazdy piłkarzy

Strażak Mikołów ma wolny termin, więc w najbliższy weekend piłkarze naszego powiatu wybiegną na murawy 13 razy. Siedmiokrotnie w roli gospodarzy i sześć razy jako goście. Ciekawie zapowiadają się mecze IV ligi, w których Polonia i Gwarek będą chciały dopisać do zysków kolejne punkty. W sezonie reorganizacji jest to o tyle istotne już teraż, że w tej klasie rozgrywek pozostaje 10 (a być może i mniej) drużyn. W walce o fotel lidera po kolejne zwycięstwo będzie chciał pojechać do Łazowianki AKS. Na pewno ciekawie będzie też w Borowej Wsi, gdzie Burza podejmować będzie sąsiada zza miedzy – Tempo Paniówki. Emocji na pewno nie zabraknie.

06.10.2023 14:17
Kilka zaskoczeń w kadrze na mecze z Mołdawią i Wyspami Owczymi
Kilka zaskoczeń w kadrze na mecze z Mołdawią i Wyspami Owczymi

Polscy piłkarze zagrają z Wyspami Owczymi i Mołdawią. Zabraknie Roberta Lewandowskiego, ale to nie koniec niespodzianek.

06.10.2023 10:00
Gwarek z czekiem, Polonia za burtą
Gwarek z czekiem, Polonia za burtą

Środa, 4 października była dla czwarto ligowców powiatu mikołowskiego „pucharową środą”. W tym dniu Gwarek Ornontowice rozgrywał finał Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Zabrze, a Polonia Łaziska półfinał na szczeblu podokręgu Tychy.

05.10.2023 08:27
Mikołowski walec
Mikołowski walec

Kibice mają za sobą kolejny piłkarski weekend. Tym razem mogą być zadowoleni, gdyż zespoły powiatu mikołowskiego spisały się bardzo dobrze. W 14 rozegranych spotkaniach, wywalczyły 25 punktów, odnosząc osiem zwycięstw, jeden mecz remisując i pięć przegrywając, strzelając 48 goli i 20 tracąc.

02.10.2023 08:56
Weekendowy rozkład jazdy piłkarzy
Weekendowy rozkład jazdy piłkarzy

Wrześniowo-październikowy piłkarski weekend będzie dla drużyn niższych lig weekendem, w którym wszystkie grupy przekroczą półmetek rundy jesiennej i wszyscy będą mieli już „z górki”.

29.09.2023 10:43
Pierwsze zwycięstwo Orła
Pierwsze zwycięstwo Orła

Tydzień temu narzekaliśmy na skuteczność naszych drużyn w ligowej kolejce. Po tym weekendzie nastroje są diametralnie inne, a drużyny zasłużyły na pochwałę.

25.09.2023 08:16
KOMENTARZE
Autor komentarza: RyczekTreść komentarza: Pani Marto jest pani wspaniałą matką,doskonałym psychologiem.Życze poni wytrawałośći.Wspaniały artykuł, pozdrawiam były funkcjonariusz Straży Pożarnej z Bielska-BiałejData dodania komentarza: 22.01.2024, 15:58Źródło komentarza: OSWOIĆ NOWĄ RZECZYWISTOŚĆAutor komentarza: Mirosława WinterTreść komentarza: Bardzo ładna merytoryczna wypowiedź Julii Kloc, to młoda zaangażowana osoba ma mnóstwo werwy jak również pomysłów które może wykorzystać w Sejmie, bedzie zwracała uwagi odnośnie wszystkich spraw dla Śląska i okolic, trzeba zaufać i dać szansę na lepszą przyszłość dla wszystkich ludzi dla Miast, województw, wsi to bardzo ważne...głosujcie na Julie Kloc-Konracka, młodość szansa na lepsze plany, pomysły i zaangażowanie się w pomoc wszystkim...pozdrawiam powodzenia życzę ❤️🇵🇱❤️🇵🇱🙋‍♀️Data dodania komentarza: 11.10.2023, 19:25Źródło komentarza: W naszej rodzinie aktywność publiczną mamy w genachAutor komentarza: RobertTreść komentarza: Fajnie, że wybraliście najniższe ceny z PGG. Proszę pamiętać, że do tego dochodzi koszt transportu. Wcale nie jest lepiej. Węgiel kupowany w 2021r - 680zł za tonę (z dowozem!), teraz - 2100zł. Dostawcy oszukują i pobierają na deklaracje więcej węgla, który odsprzedają z zyskiem. Osoba zapłaci za 2 tony, a oni zbiorą 5, więc 3 tony sprzedadzą z zyskiem, a kupujący po kilku miesiącach nie może kupić pozostałych 3 ton, bo już wykorzystał limit. Szuje wszędzie wokół.Data dodania komentarza: 23.06.2023, 17:36Źródło komentarza: Po węglowej gorączce nie ma ani śladu. Teraz kopalnie proszą, żeby go kupować
Reklama
Reklama