Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 30 września 2023 11:35
PRZECZYTAJ!
Reklama

Sport

Grad bramek
Grad bramek

W weekendowych meczach rozegranych przez drużyny powiatu mikołowskiego padł grad bramek. W 15 spotkaniach zanotowano 64 gole (w tym jedna za walkower), co daje prawie pięć „trafień” na mecz. Niezłe widowiska. Szkoda tylko, że w większości przypadków nasze ekipy opuszczały murawy „na tarczy”. W sumie zdobyły 18 punktów przy sześciu zwycięstwach i dziewięciu porażkach (jedna walkowerem), strzelając 29 bramek i 35 tracąc.

08.05.2023 07:23
Weekendowy „rozkład jazdy” piłkarzy
Weekendowy „rozkład jazdy” piłkarzy

15 meczów drużyn powiatu mikołowskiego przewidzianych jest w kalendarzu rozgrywek na najbliższy weekend. Osiem na boiskach „naszych” drużyn, siedem na „wyjazdach”. Ciekawie powinno być w Borowej Wsi, gdzie w sobotę Burza podejmować będzie sąsiada „zza miedzy” – Gwiazdę Chudów.

05.05.2023 07:31
Weekend na plus
Weekend na plus

W 12 meczach ostatniego weekendu drużyny powiatu mikołowskiego zdobyły 24 punkty, odnosząc siedem zwycięstw, dwa mecze remisując i cztery przegrywając, z bilansem bramkowym 33 goli strzelonych i 20 straconych. Krótko mówiąc, był to weekend na plus.

02.05.2023 07:44
Weekendowy „rozkład jazdy” piłkarzy
Weekendowy „rozkład jazdy” piłkarzy

Orzeł Mokre rozegrał swój mecz awansem (przegrał w Lipinach 0:1), katowicka klasa „A” ma przerwę, w Woszczycach planowane są derby powiatu klasy „A” podokręgu Tychy, więc w wydłużony weekend od piątku do niedzieli nasze zespoły rozegrają 12 meczów.

28.04.2023 09:06
Podczas gali padł charytatywny rekord!
Podczas gali padł charytatywny rekord!

Od organizatorów piątej Charytatywnej Gali Kickboxingu K-1 otrzymaliśmy dyplom z podziękowaniami za  patronat medialny. To my dziękujemy!  Patronat medialny nad  tak prestiżową i świetnie zorganizowaną imprezą to dla nas ogromny zaszczyt. W majowym wydaniu „Naszej Gazety” opublikujemy obszerną relację z Gali, ale już możemy zdradzić, że padł charytatywny rekord. Jeszcze nigdy nie zabrano tak dużej kwoty na leczenie chorych dzieci z powiatu mikołowskiego.

28.04.2023 09:00
Działo się…
Działo się…

Miniony tydzień w powiecie mikołowskim obfitował w sporo wydarzeń. W środę zaległość odrobiły dwie drużyny Gwarka Ornontowice. Pierwszy zespół zremisował ze Spójnią Landek 2:2, rezerwy przegrały z Carbo Gliwice 1:5. W czwartek okazało się, że remisowy mecz Polonii Łaziska z Drzewiarzem Jasienica został zweryfikowany jako walkower 3:0 dla Polonii i łaziszczanie wrócili na fotel lidera.

24.04.2023 07:22
Weekendowy „rozkład jazdy” piłkarzy
Weekendowy „rozkład jazdy” piłkarzy

Piłkarski weekend w pełnym wymiarze. W sobotę i niedzielę 15 drużyn powiatu mikołowskiego rozegra 15 meczów. Osiem na własnych boiskach i siedem wyjazdowych. Ciekawie zapowiadają się czwarto ligowe mecze Gwarka i Polonii, które oddały fotel lidera Unii Turza Śląska. O utrzymanie pozycji lidera na własnym boisku powalczy z Grunwaldem Halemba Orzeł Mokre. Wiele ciekawych rzeczy powinno się też wydarzyć na pozostałych boiskach.

21.04.2023 07:22
POD NASZYM PATRONATEM: Bitwa o pasy mistrzowskie i zdrowie chorych dzieci
POD NASZYM PATRONATEM: Bitwa o pasy mistrzowskie i zdrowie chorych dzieci

Już tylko dni dzielą nas od piątej Charytatywnej Gali Kickboxingu. Mały jubileusz zobowiązuje. Zapowiada się widowisko, jakiego jeszcze w naszym powiecie nie było. Walki o pasy mistrzowskie, występy artystyczne, licytacje. Wszystko po to, aby zebrać fundusze dla dwóch chorych chłopców z naszego powiatu. Na profilu fb Flash K1 Mikołów można się dowiedzieć co zrobić, aby obejrzeć imprezę na żywo bądź on-line.

18.04.2023 08:02
Weekendowe resume
Weekendowe resume

W 14 meczach (w tym jednym derbowym) rozegranych w miniony piątek i sobotę, drużyny powiatu mikołowskiego zdobyły 21punktów, wygrywając sześć spotkań, trzy remisując i siedem przegrywając, strzelając 26 bramek i 27 tracąc.

17.04.2023 07:44
Weekendowy „rozkład jazdy” piłkarzy
Weekendowy „rozkład jazdy” piłkarzy

W sobotę do gry wchodzi klasa „B” podokręgu Katowice, więc na murawy wybiegnie komplet drużyn powiatu mikołowskiego. 15 drużyn rozegra 14 spotkań, gdyż jeden mecz, to derby Orzesza klasy „B” podokręgu Tychy. Meczem numer jeden można nazwać konfrontację lidera IV ligi z Unią Turza Śląska, która plasuje się w ścisłej czołówce rozgrywek. W tej samej klasie rozgrywek o komplet punktów będzie chciała powalczyć Polonia Łaziska. Ciekawe, czy w klasie „A” pójdzie za ciosem Orzeł Mokre i po meczu z UKS-em Ruch Chorzów, pozostanie na fotelu lidera?

14.04.2023 08:01
Niegościnna Arena Zabrze
Niegościnna Arena Zabrze

12 kwietnia na Arena Zabrze rozegrano finał Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Zabrze. Skład finału był „stały”, jako że po raz trzeci z rzędu, a czwarty w ciągu ostatnich pięciu lat w finale grały Gwarek Ornontowice i Górnik II Zabrze.

14.04.2023 07:55
Szachowali na Śląsku
Szachowali na Śląsku

Drużyna UKS Pionier Jastrzębie-Zdrój zwyciężyła w tegorocznych rozgrywkach Tauron Ligi Szachowej Drużynowych Mistrzostw Śląska Seniorów. Drugie miejsce zajął Miejski Klub Szachowy w Rybniku, a trzecie KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.

13.04.2023 09:37
Dyngusowa kolejka
Dyngusowa kolejka

Świąteczny „piłkarski weekend” nie był wprawdzie rozgrywany w „lany poniedziałek”, ale dla niektórych drużyn powiatu mikołowskiego można go nazwać dyngusowym. Jeśli „laniem” na boisku można nazwać wynik różnicą trzech i więcej bramek, to nasze drużyny w takimi różnicami zapisały pięć rezultatów końcowych. W dwóch przypadkach sprawiły rywalom „lanie”, w trzech – takie lanie dostały.

11.04.2023 10:05
Weekendowy „rozkład jazdy” piłkarzy
Weekendowy „rozkład jazdy” piłkarzy

Przed kibicami piłkarskimi długi, świąteczny weekend. Rozegrany w niepełnym wymiarze, gdyż wolne od gry mają piłkarze klasy „A” podokręgu Katowice (w tym terminie rozegrany zostanie zaległy mecz Orła Mokre), klas „B” podokręgów Katowice, Tychy i Zabrze oraz klasy „C” podokręgu Zabrze. Pozostałe mecze rozgrywane są od czwartku (grał AKS Mikołów) do soboty.  

06.04.2023 12:30
Nic na siłę
Nic na siłę

Pierwszą rundę rozgrywek czwartej ligi na pozycji lidera kończyła Polonia Łaziska. Zespół, który w poprzednim sezonie utrzymał się rzutem na taśmę, a kilkanaście tygodni później stał się rewelacją tej klasy rozgrywkowej. Za „ojca sukcesu” tej edycji ligi wielu uważa trenera Piotra Mrozka, który w przeszłości wprowadził Polonię do III ligi. Czy historia się powtórzy? Tego nikt nie wie. Nawet sam Piotr Mrozek, z którym rozmawiamy nie tylko na temat awansu, ale także o piłce w Łaziskach Górnych i powiecie mikołowskim.

04.04.2023 07:38
Primaaprilisowy weekend
Primaaprilisowy weekend

Dla niektórych zespołów miniona sobota i niedziela była prawdziwie primaaprilisowym piłkarskim weekendem. Bohaterowie muraw w kilku przypadkach sprawili swoim sympatykom żarty przyporządkowane dniowi rozpoczynającemu kwiecień, uzyskując wyniki, których ci się raczej nie spodziewali. Na pierwszy ogień poszedł lider IV ligi, czyli Polonia Łaziska, która bezbramkowo zremisowała z plasującymi się na dziesiątym miejscu rezerwami Podbeskidzia Bielsko. O podobny dowcip postarała się też Burza Borowa Wieś, która również nie potrafiła pokonać ostatniego w tabeli Nitrona Krupski Młyn.

03.04.2023 08:47
Sto lat złotymi zgłoskami
Sto lat złotymi zgłoskami

Sto lat na sportowej mapie Polski to staż poważny, pozwalający zaliczyć taki klub do senatorskiego grona. Taki jubileusz obchodzi w czerwcu mikołowski AKS. Klub, który nigdy nie zaliczał się do grona potentatów, ale zawsze był ważnym ogniwem w tworzeniu podstawy sportowej piramidy. Nie tylko w najbliższym otoczeniu, ale i regionie. Mało tego, wychował sportowców, którzy reprezentowali barwy narodowe. Dziś, w okresie dla funkcjonowania sportu niełatwym, jubilat nadal sprawuje podstawowe zadanie szerzenia „kultury sportowej” w czterech sekcjach. Ta sztuka nie udała się klubom bogatszym i z większymi tradycjami, które najczęściej pozostały z pojedynczymi sekcjami. I choćby tylko za to, dostojnemu jubilatowi należą się słowa szacunku.

31.03.2023 09:54
Weekendowy „rozkład jazdy” piłkarzy
Weekendowy „rozkład jazdy” piłkarzy

Przerwę zimową ma jeszcze klasa „B” podokręgu Katowice, ale można śmiało powiedzieć, że rozgrywki wiosenne ruszyły na całego. W nadchodzący weekend piłkarze powiatu mikołowskiego rozegrają 13 meczów, w tym derby Orzesza na szczeblu klasy „A”. I to spotkanie powinno się cieszyć największym zainteresowaniem. Ciekawy mecz zapowiada się też w Mikołowie, gdzie AKS podejmuje wicelidera – Spartę Katowice i ma szansę zredukować różnicę z sąsiadem w tabeli do pięciu punktów. A to może otwierać furtkę do walki o awans. O pierwsze punkty w rundzie wiosennej po dwóch przełożonych meczach, powalczy Orzeł Mokre.

31.03.2023 07:36
Co się dzieje z Polonią?
Co się dzieje z Polonią?

Za piłkarzami trzecia seria spotkań rundy wiosennej. Dla jednych była to kolejka udana, dla innych mniej lub wcale. Kibice z zainteresowaniem wyczekiwali na rezultaty lidera i wicelidera czwartej ligi po rundzie jesiennej, czyli Polonii Łaziska i Gwarka Ornontowice. Po sobotnich meczach zaniepokojeni mogą być sympatycy Polonii.

27.03.2023 07:22
Weekendowy „rozkład jazdy” piłkarzy
Weekendowy „rozkład jazdy” piłkarzy

W nadchodzący weekend do rozgrywek włączają się kolejne drużyny klas „B” i „C”, więc mikołowska „piłkarska wiosna” już w pełni. Z 14 przewidzianych w terminarzu meczów drużyn powiatu mikołowskiego, rozegranych zostanie 13, gdyż na 19 kwietnia przełożony został mecz Orła Mokre.

24.03.2023 08:27
Liderzy stracili punkty
Liderzy stracili punkty

Dziesięć meczów rozegrały drużyny powiatu mikołowskiego w drugiej dla Polonii i pierwszej dla pozostałych drużyn kolejce rundy wiosennej. Nie był to zbyt udany start. Lider i wicelider czwartej ligi czyli Polonia i Gwarek straciły po dwa punkty na własnych boiskach, niespodziewanie w lidze okręgowej przegrał AKS Mikołów, a w niższych klasach było „w kratkę”. Nie grał Orzeł Mokre, który przełożył mecz z UKS-em Szopienice na 19 kwietnia.

20.03.2023 08:35
Reklama
Reklama