Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 23 lutego 2024 05:36
PRZECZYTAJ!
Reklama

Koleje Śląskie

Radosnych Świąt
Radosnych Świąt
22.12.2023 09:20
Koleje Śląskie dają pracę
Koleje Śląskie dają pracę

Wielu z nas marzyło w dzieciństwie, by zostać kolejarzem. Ten piękny mundur i podróże pociągiem również dla dorosłych mają nieodparty urok. Urok to jednak nie wszystko. Być kolejarzem to przecież powód do dumy. To odpowiedzialna i ważna praca, która służy innym.

18.12.2023 13:15
Kolejami Śląskimi w Tatry
Kolejami Śląskimi w Tatry

W okresie świąteczno-noworocznym i ferii zimowych po raz kolejny dojedziemy do Zakopanego pociągiem Kolei Śląskich.

15.12.2023 08:38
Koleje Śląskie jadą po rekord w 2023 roku: w rozkładzie od 10 grudnia nowe połączenia i przystanki
Koleje Śląskie jadą po rekord w 2023 roku: w rozkładzie od 10 grudnia nowe połączenia i przystanki

Według nowego rozkład jazdy Kolei Śląskich każdego dnia na tory województwa śląskiego i nie tylko, wyjedzie nawet do 450 pociągów. Największą nowością będzie uruchomienie linii S9 łączącej Częstochowę i Tarnowskie Góry z lotniskiem Katowice w Pyrzowicach. Nowości ułatwiających podróż pociągiem nie brakuje również na innych liniach. Według prognoz Kolei Śląskich, 2023 rok będzie rekordowy pod względem liczby przewiezionych pasażerów.

13.12.2023 08:32
Koleje Śląskie ruszyły na lotnisko w Pyrzowicach
Koleje Śląskie ruszyły na lotnisko w Pyrzowicach

Niedziela, 10 grudnia to na kolei pierwszy dzień obowiązywania nowego rozkładu jazdy. Największą nowością w ofercie Kolei Śląskich jest uruchomienie połączenia na linii S9 Częstochowa – Tarnowskie Góry, dzięki któremu pasażerowie i pracownicy lotniska Katowice w Pyrzowicach zyskali możliwość dojazdu do portu lotniczego kolejnym środkiem transportu – pociągiem.

11.12.2023 14:29
Nowy rozkład jazdy
Nowy rozkład jazdy

Koleje Śląskie wprowadziły nowy liniowy rozkładu jazdy, który obowiązuje od 10 grudnia 2023 do 9 marca 2024 roku.

08.12.2023 18:25
Koleje Śląskie wracają do Bogumina
Koleje Śląskie wracają do Bogumina

Czeski zarządca infrastruktury dał zielone światło na przywrócenie połączenia kolejowego do Bogumina. Decyzja umożliwia wjazd pojazdów Elf 2 na terytorium Czech. Proces poprzedziła seria udanych testów trzyczłonowej wersji pociągu.

07.12.2023 09:38
Na narty koleją!
Na narty koleją!

Śnieg już spadł i w wielu górskich miejscowościach w Beskidach ruszyły wyciągi. Amatorzy białego szaleństwa, którzy niezbyt dobrze czują się na kółkiem na ośnieżonych, górskich serpentynach mogą wybrać koleje. Warto skorzystać z oferty Kolei Śląskich, ponieważ dotrzecie nimi do wielu popularnych ośrodków narciarskich.

06.12.2023 09:01
Kolej na lotnisko
Kolej na lotnisko

Projekt „Kolej na Lotnisko” to kluczowa inwestycja w regionalnym transporcie pasażerskim, która nie tylko wprowadza nową trasę, lecz również liczne udogodnienia, umożliwiające bezproblemowe dotarcie do Portu Lotniczego w Pyrzowicach. Pierwszy pociąg wyruszy na lotnisko 10 grudnia!

27.11.2023 11:02
Kolejarze świętuja!
Kolejarze świętuja!

Z okazji przypadającego dziś Święta Kolejarza i jego patronki św. Katarzyny Aleksandryjskiej składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim pracownikom Kolei Śląskich oraz całej braci kolejarskiej. Święta Katarzyna była uosobieniem odwagi i mądrości – to jej poświęcone jest najstarsze z polskich kazań.

25.11.2023 09:00
Z rodziną taniej!
Z rodziną taniej!

Przed okresem świątecznym, kiedy to częściej podróżujemy w towarzystwie rodziny, warto przypomnieć o tym, że w pociągach Kolei Śląskich można skorzystać z OFERTY SPECJALNEJ RODZINA. Na jej podstawie obowiązuje 30% ulgi dla osób podróżujących wspólnie z dziećmi do 16. roku życia. Z oferty może skorzystać od 2 do 6 osób, w tym maksymalnie dwie osoby dorosłe i minimum jedno dziecko. Dzieci mogą skorzystać z indywidualnych uprawnień do ulgi ustawowej.

22.11.2023 09:46
Pociągiem na lotnisko
Pociągiem na lotnisko

Od 10 grudnia Koleje Śląskie rozpoczynają kursowanie na lotnisko Katowice Airport w Pyrzowicach. Na początek z Częstochowy.

20.11.2023 11:25
Jak wyglądają kontrole hamulców w pociągach Kolei Śląskich?
Jak wyglądają kontrole hamulców w pociągach Kolei Śląskich?

W każdym pojeździe eksploatowanym przez Koleje Śląskie, minimum co 24 godziny wykonywana jest szczegółowa próba hamulca, której zadaniem jest potwierdzenie prawidłowości działania hamulców w pojeździe. Pojazd, który nie przeszedłby próby szczegółowej, nie może być eksploatowany. W „ Instrukcji obsługi, utrzymania i eksploatacji hamulców w pojazdach kolejowych” (w ramach systemu bezpieczeństwa przewoźnika), opisano szczegółowo niezbędne czynności, jakie należy wykonać przy kontroli poprawności działania hamulców.

15.11.2023 15:27
Zmiany w rozkładzie
Zmiany w rozkładzie

Koleje Śląskie Sp. z o.o. od 12 listopada 2023 roku wprowadzają nowy rozkład jazdy. Przewoźnik podkreśla, że w trosce o pasażerów, pragnie ich zapoznać z wszystkich istotnymi zmianami, jakie zaszły w harmonogramie podróży.

13.11.2023 09:38
Dbamy o bezpieczeństwo pasażerów
Dbamy o bezpieczeństwo pasażerów

Koleje Śląskie odpierają zarzuty o niesprawnym taborze i zawiadamiają policję oraz prokuraturę.

08.11.2023 09:53
Postaw na sieciówki!
Postaw na sieciówki!

Koleje Śląskie, udoskonalają swoją ofertę, aby pasażerom wygodniej się podróżowało. Dla osób, którzy każdego dnia korzystają z usług tego przewodnika najwygodniejszym i najbardziej elastycznym rozwiązań są bilety sieciowe. To nie tylko wygodny sposób na przemieszczanie się po regionie, ale także możliwość zaoszczędzenia na kosztach podróży.

06.11.2023 13:14
Odpowiedź na zarzuty
Odpowiedź na zarzuty

Od kilku dni trwa akcja informacyjna Kolei Śląskich na temat stanu technicznego pociągów

30.10.2023 09:22
Podróż z pupilem Kolejami Śląskimi
Podróż z pupilem Kolejami Śląskimi

Wielu właścicieli psów, kotów czy innych zwierząt domowych nie lubi rozstawać się ze swoimi pupilami udając się w podróż, dlatego przypominamy informacje, które mogą okazać się pomocne w przypadku podróżowania Kolei Śląskich ze zwierzakiem.

24.10.2023 09:19
Koleje Śląskie wciąż zwiększają dostępność
Koleje Śląskie wciąż zwiększają dostępność

Koleje Śląskie cały czas starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i dostosowywać użytkowany tabor do coraz szerszego grona odbiorców przez stosowanie dodatkowych rozwiązań ułatwiających podróż, szczególnie osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

20.10.2023 10:21
Wystartowała platforma informacyjna dla pasażerów KŚ
Wystartowała platforma informacyjna dla pasażerów KŚ

Koleje Śląskie przygotowały się do utrudnień jakie spowoduje przebudowa Katowickiego Węzła Kolejowego i zapewniają, że podczas przebudowy żadna z linii kolejowych wychodzących ze stacji Katowice nie zostanie całkowicie zamknięta. Aby pasażerowie pomimo przebudowy mogli sprawnie przemieszczać się po regionie przygotowano specjalną platformę informacyjną dla pasażerów KŚ: https://przebudowawezlakatowickiego.pl/.

17.10.2023 10:19
Koleje Śląskie rozpoczęły cykl debat publicznych poświęconych przebudowie Katowickiego Węzła Kolejowego
Koleje Śląskie rozpoczęły cykl debat publicznych poświęconych przebudowie Katowickiego Węzła Kolejowego

Przed nami przebudowa Katowickiego Węzła Kolejowego - ta gigantyczna inwestycja ma ogromne znaczenie dla Górnego Śląska i Zagłębia oraz pasażerów. Koleje Śląskie w związku z tym przygotowały kompleksową kampanię informacyjną, aby ułatwić podróżnym korzystanie z przejazdów w okresie prac remontowych prowadzonych przez ogólnopolskiego zarządcę infrastruktury.

14.10.2023 05:47
KOMENTARZE
Autor komentarza: RyczekTreść komentarza: Pani Marto jest pani wspaniałą matką,doskonałym psychologiem.Życze poni wytrawałośći.Wspaniały artykuł, pozdrawiam były funkcjonariusz Straży Pożarnej z Bielska-BiałejData dodania komentarza: 22.01.2024, 15:58Źródło komentarza: OSWOIĆ NOWĄ RZECZYWISTOŚĆAutor komentarza: Mirosława WinterTreść komentarza: Bardzo ładna merytoryczna wypowiedź Julii Kloc, to młoda zaangażowana osoba ma mnóstwo werwy jak również pomysłów które może wykorzystać w Sejmie, bedzie zwracała uwagi odnośnie wszystkich spraw dla Śląska i okolic, trzeba zaufać i dać szansę na lepszą przyszłość dla wszystkich ludzi dla Miast, województw, wsi to bardzo ważne...głosujcie na Julie Kloc-Konracka, młodość szansa na lepsze plany, pomysły i zaangażowanie się w pomoc wszystkim...pozdrawiam powodzenia życzę ❤️🇵🇱❤️🇵🇱🙋‍♀️Data dodania komentarza: 11.10.2023, 19:25Źródło komentarza: W naszej rodzinie aktywność publiczną mamy w genachAutor komentarza: RobertTreść komentarza: Fajnie, że wybraliście najniższe ceny z PGG. Proszę pamiętać, że do tego dochodzi koszt transportu. Wcale nie jest lepiej. Węgiel kupowany w 2021r - 680zł za tonę (z dowozem!), teraz - 2100zł. Dostawcy oszukują i pobierają na deklaracje więcej węgla, który odsprzedają z zyskiem. Osoba zapłaci za 2 tony, a oni zbiorą 5, więc 3 tony sprzedadzą z zyskiem, a kupujący po kilku miesiącach nie może kupić pozostałych 3 ton, bo już wykorzystał limit. Szuje wszędzie wokół.Data dodania komentarza: 23.06.2023, 17:36Źródło komentarza: Po węglowej gorączce nie ma ani śladu. Teraz kopalnie proszą, żeby go kupować
Reklama
Reklama