Wydarzenia w Ogrodzie to wiele atrakcji. Na dzieci czeka zawsze ciekawa gra terenowa, są warsztaty, pokazy, prezentacje i ciekawe wykłady specjalistów i pasjonatów przyrody. Naprawdę warto przyjść w niedzielne popołudnie do Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, by poznawać kolejne tajemnice przyrody.
W tegorocznej edycji Kalendarza mogliśmy wejść w świat ptaków i razem z przyrodnikiem Przemysławem Bartosem poznać zwyczaje naszych podniebnych przyjaciół, podczas warsztatów „Przyroda bez granic - zaproś dudka do ogródka”. Natomiast podczas Dnia Niezapominajki przez cały czas działo się naprawdę dużo – Zieloni Odkrywcy wyruszyli na kolejną przygodę podczas gry „Operacja Niezapominajka”, dzieci tworzyły pastelowe prace inspirowane polską przyrodą, a podczas rozmaitych warsztatów można było nie tylko dowiedzieć się, co potrafi pokrzywa, jak sadzić i pielęgnować rośliny, ale też jak wygląda życie pszczół i czy wszystkie małe niebieskie kwiatki to niezapominajki.
Był też Dzień Słońca, które ostatnio dość mocno daje nam się we znaki. Podczas wydarzenia promienie słoneczne, które codziennie dostarczają nam ciepło i światło, stały się inspiracją do wspólnych odkryć, rozmów i działań – uczestnicy wyruszyli na solarną grę terenową, dowiedzieli się jaki wpływ ma Słońce na życie na Ziemi, odwiedzili ogrodową pasiekę, spotkali się z Karolem Wójcickim, który odpowiadał o zjawiska związanych ze słońcem - zaćmieniach. Uchwycone na zdjęciach i filmach momenty zachwyciły słuchaczy, a Karol Wójcicki w fascynujący sposób opowiadał o swojej pasji, dzieląc się ciekawostkami i doświadczeniami z licznych wypraw za zjawiskami astronomicznymi.
Natomiast Dzień Rysia upłynął pod znakiem tego tajemniczego kota. Była, m.in. gra terenowa, spotkanie z rodziną Matysiaków, którzy mówili o życiu w rytmie natury i pracy w terenie oraz zobaczyć fotografie - dzikich zwierząt uchwycone z pasją i perfekcją, a także z Jackiem Wąsińskim z Leśnego Pogotowia, który opowiadał o rehabilitacji dzikich kotów.
Wydarzenie odbyło się, m.in. dzięki dofinansowaniu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja.
Napisz komentarz
Komentarze