Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 4 czerwca 2023 06:22
Reklama

Informacje

Szpital reaktywacja?
Szpital reaktywacja?

Rozmowa z Michałem Ekkertem, nowym koordynatorem ds. medycznych Szpitala Powiatowego w Mikołowie.

06.04.2023 06:03
Misterium
Misterium

Święta Wielkanocne dla wielu z nas kojarzą się głównie z prezentami, rodzinną imprezą i polewaniem wodą. Takie mamy czasy, że uciekają nam sprawy ważne, które przez pokolenia budowały poczucie więzi i wspólnoty. Nie ulegajmy tym trendom. Pamiętajmy, że na szacunek zasługuje tylko ten, który szanuje tradycję. Dla wielu osób tradycja idzie w parze z wiarą. Dla wierzących i niewierzących przygotowaliśmy podstawowe informacje o genezie Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych.

03.04.2023 07:26
Zburzą i wybudują nowe. Mieszkania socjalne na „Abisynii”
Zburzą i wybudują nowe. Mieszkania socjalne na „Abisynii”

Mikołowski Zakład Gospodarki Lokalowej przymierza się do kapitalnego remontu mieszkań socjalnych przy ul. Młyńskiej. Większość najemców przeprowadziła się już do lokali zastępczych. Był to warunek konieczny, gdyż obecne budynki, w których znajdują się mieszkania zostaną zburzone. W ich miejscu pojawią się nowe, w znacznym stopniu poprawiające standard lokali.

30.03.2023 07:35
Chciał oszukać sklep fałszując podpisy
Chciał oszukać sklep fałszując podpisy

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą mikołowskiej komendy przedstawili zarzuty karne 32-letniemu przedstawicielowi handlowemu warszawskiej firmy cukierniczej. Mężczyzna usiłował oszukać jednego z kontrahentów z Mikołowa fingując dostawy artykułów o wartości blisko 8 tysięcy złotych. Za taki proceder grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

28.03.2023 08:52
Moto rady Autokliniki - płyn hamulcowy
Moto rady Autokliniki - płyn hamulcowy

Gdyby tak przeprowadzić wśród kierowców sondaż na temat wiedzy o płynach eksploatacyjnych, większość z nich płyn hamulcowy wymieniłaby na końcu, albo wcale. Generalnie o płyn hamulcowym wiemy niewiele, choć to jeden z najważniejszych płynów, znajdujących się w samochodzie.

28.03.2023 08:38
Sprawdź czy zdasz policyjne testy
Sprawdź czy zdasz policyjne testy

Kolejny już raz Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach organizuje otwarte zajęcia dla wszystkich osób zainteresowanych procesem rekrutacji do służby w Policji. 29 marca br. w hali sportowej katowickiego oddziału prewencji wszystkie chętne osoby będą mogły sprawdzić, jakie wymagania stawiane są kandydatom. Po raz kolejny uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się z torem przeszkód, jaki należy pokonać w teście sprawności fizycznej. Policja zaprasza do uczestnictwa i czekamy na zgłoszenia!

23.03.2023 09:43
Z Ornontowic do Malagi
Z Ornontowic do Malagi

Od 13 lutego do 4 marca grupa 20 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych z Ornontowic pod opieką 2 nauczycieli odbywała trzytygodniowe praktyki zawodowe w Maladze w Hiszpanii. W projekcie wzięli udział uczniowie kształcący się w 6 zawodach: technik weterynarii, technik automatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa i technik architektury krajobrazu.

21.03.2023 08:39
Bitwa Wyrska reaktywacja
Bitwa Wyrska reaktywacja

Wraca jedna z najbardziej widowiskowych rekonstrukcji historycznych w Polsce.

16.03.2023 08:16
Izabela Kloc: młodzież coraz chętniej wybiera szkoły zawodowe licząc na dobre zarobki i ciekawą pracę.
Izabela Kloc: młodzież coraz chętniej wybiera szkoły zawodowe licząc na dobre zarobki i ciekawą pracę.

VII Konferencja Śląski Ład była poświęcona edukacji zawodowej w dobie transformacji energetyczno-gospodarczej. Z uczestnikami debaty online połączył się premier Mateusz Morawiecki. 

15.03.2023 10:28
Polityczna „grupa śmierci”
Polityczna „grupa śmierci”

Powiat mikołowski - na razie - nie ma swojego przedstawiciela w krajowej polityce co nie znaczy, że ta sytuacja się nie zmieni po jesiennych wyborach. Mamy szanse na „swoich” ludzi w Sejmie i Senacie. Jeśli nic z tego nie wyjdzie, to na pewno nasz powiat będzie języczkiem u wagi w tzw. „rybnickim” okręgu wyborczym. Najwyższa pora przyjrzeć się temu, co kipi pod politycznym kociołkiem.

15.03.2023 09:38
Wielkanocna pomoc dla ukraińskich rodzin
Wielkanocna pomoc dla ukraińskich rodzin

Zagrożeni kryzysem humanitarnym mieszkańcy miasta Sumy na wschodzie Ukrainy czekają na jakiekolwiek wsparcie. Akcja  pomocy dla potrwa do końca marca.

14.03.2023 10:48
Izabela Kloc: sprawny system edukacji zawodowej jest fundamentem transformacji Śląska
Izabela Kloc: sprawny system edukacji zawodowej jest fundamentem transformacji Śląska

W najbliższy poniedziałek odbędzie się siódma konferencja z cyklu Śląski Ład. Debata pod tytułem „Szkolnictwo zawodowe w dobie transformacji” zostanie poświęcona jednemu z najpoważniejszych wyzwań rozwojowych dla Polski, a zwłaszcza dla województwa śląskiego.

10.03.2023 08:14
Zimowy futbol
Zimowy futbol

O ile pogoda nie storpeduje planów, niektóre grupy rozgrywkowe Śląskiego Związku Piłki Nożnej rozpoczną rundę wiosenną w najbliższy weekend. Pozostałe na start poczekają jeszcze tydzień lub dłużej. Stąd też dla części drużyn miniony tydzień był czasem na ostatni szlif formy i ostatnie gry kontrolne. Dla tych zespołów wszystko powinno być już jasne. Ci, którzy „piłkarską wiosnę” rozpoczną później w nadchodzącym tygodniu rozegrają kolejne sparingi.

06.03.2023 07:44
Moto rady Autokliniki - Patrz i słuchaj
Moto rady Autokliniki - Patrz i słuchaj

1 marca rozpoczęła się ogólnopolska akcja policji pod hasłem: "Na Drodze - Patrz i Słuchaj", która potrwa do końca miesiąca.

06.03.2023 07:19
Na straży lasu...
Na straży lasu...

Zbliża się 100-lecie powołania do życia Lasów Państwowych. Jedną z ważnych komórek tego przedsiębiorstwa jest Straż Leśna.

03.03.2023 08:40
Moto rady Autokliniki - układ wydechowy
Moto rady Autokliniki - układ wydechowy

Jednym z układów umożliwiających sprawne funkcjonowanie naszego pojazdu jest układ wydechowy. Niewidoczny, nie zwracający naszej uwagi i wbrew pozorom - jeden z najważniejszych elementów budowy samochodu. Najczęściej przypominamy sobie o nim, gdy o jego złym stanie poinformuje nas diagnosta podczas okresowego przeglądu, albo np. urwiemy rurę wydechową.

23.02.2023 08:31
Świat kobiet
Świat kobiet

W ogólnej liczbie ludności województwa śląskiego przeważają kobiety. Pod koniec 2021 r. tzw. współczynnik feminizacji, czyli liczba pań na stu panów, w naszym regionie wyniósł 108 (w kraju 107).

16.02.2023 07:13
Jak zadbać o szczęście naszego pupila?
Jak zadbać o szczęście naszego pupila?

Jutro, 17 lutego, przypada Światowy Dzień Kota. Jako opiekunowie czworonożnych pupili chcemy zapewnić im szczęście i zdrowie każdego dnia. To właśnie odpowiedzialną opieką możemy odwdzięczać się zwierzętom za radość, którą obdarowują nas na co dzień. Warto wiedzieć, jak najlepiej dbać o kota, aby wspierać jego zdrowie oraz wzmacniać wyjątkową więź łączącą z opiekunem. Oto kilka rzeczy, o których każdy opiekun powinien pamiętać w codziennej trosce o ukochanego mruczka.

16.02.2023 07:00
Wyry - ziemia obiecana
Wyry - ziemia obiecana

Urząd Statystyczny wziął też pod lupę ruchy migracyjne. Nie jest tajemnicą, że województwo śląskie wyludnia się. Więcej osób stąd wyjeżdża, niż przyjeżdża. Nie wszędzie jednak te procesy przebiegają tak samo.

15.02.2023 08:23
Zumba dla Oliwii!
Zumba dla Oliwii!

Tańczenie Zumby jest zdrowe, widowiskowe, a jeśli jeszcze można przy tym komuś pomóc - nie trzeba dalszych rekomendacji, aby popołudnie w pierwszą sobotę marca zarezerwować sobie na wizytę w hali MOSiR w Mikołowie.

14.02.2023 09:04
10 wskazówek, które pomogą przygotować idealne pączki
10 wskazówek, które pomogą przygotować idealne pączki

Za dwa dni przypada tłusty czwartek. Jeden z nielicznych dni w roku kiedy nie liczymy kalorii, delektując się słodkimi wypiekami. Do najpopularniejszych należą pączki, oponki i faworki. Można kupić je w cukierni, ale o wiele większą satysfakcję daje ich samodzielne przygotowanie. Sprawdź nasze wskazówki, które ułatwią to zadanie!

14.02.2023 08:54
Reklama